ברק רביד
נעה שפיגל

גופתה של צעירה ישראלית, אחת משני הנעדרים בתאונת הרפטינג בנהר האפורימק בפרו, נמצאה אמש (שעון ישראל). הגופה נמשתה מן המים לגדות הנהר, שם הוצבה לה שמירה, ורק היום (שישי), עם אור ראשון בפרו, יגיע לאזור מסוק נוסף שיחלץ אותה. במקביל נמשכים החיפושים אחר הנעדר השני בתאונה. קונסול ישראל בפרו אמיר כהן נמצא בחמ"ל שהוקם בעיר קוסקו, הסמוכה למקום התאונה, והוא מפקח מקרוב על פעולות החילוץ ועל המשך החיפושים.

שלושה ימים חלפו עד שאותרה גופת הצעירה. חיליק מגנוס, מנהל המבצעים של מגנוס איתור וחילוץ בינלאומי, עדכן כי הוא שוחח עם החברים של הנעדרים שהיו איתם ברפטינג, והם תיארו את השתלשלות האירועים: "היו שתי סירות", אמר מגנוס, "אחת של מטען, עליה היו מדריך ושתי בחורות שעברה את האשד, ואחריה הגיעה עוד סירה עם שישה חבר'ה ומדריך. הסירה נטתה על הצד, ארבעה נפלו למים. שניים נמשו מהמים על ידי מי שהיה על הסירה, ושניים אחרים לא נמצאו".

מגנוס סיפר כי מדריך נוסף שליווה את הסירות על קייאק דיווח על התאונה, והשישה הנותרים המשיכו בדרכם עד לסוף המסלול כדי להזעיק עזרה. הם הגיעו בכוחות עצמם לתחנת המשטרה לתת עדות ומשם גם התקשרו למשפחות שלהם, ומיד לאחר מכן נסעו לבית חב"ד בקוסקו, שם הם שוהים גם כעת.

נהר האפורימק בפרוצילום: Bryan Dougherty

בכלי התקשורת בפרו שסיקרו את התאונה נאמר כי על הסירה שטו שמונה בני אדם, בעוד היא מיועדת לשישה בלבד. עם זאת, ובדומה לדבריו של מגנוס, אחיה של אחת הניצולות סיפר לאתר ynet כי שתי ישראליות היו בסירה נפרדת, ועוד שישה בסירה שהתהפכה: "אחותי סיפרה לנו שלטרק יצאו שלוש סירות. היא אמרה שברגע שהסירה התהפכה הן הגיעו למקום, התחילו לחלץ את האנשים מהמים ואז גילו שחסרים שניים".

מגנוס הוסיף כי נראה שחברת הרפטינג נסגרה, ושמאז האסון לא הצליח להשיג אותם. עם זאת, אמר כי התיאום בין גורמים מקומיים למשלחת החילוץ הישראלית נעשה בתיווך הקונסול בלימה ובסיוע מנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל, אילנה רביד. ממשרד החוץ נמסר כי הם בקשר עם המשפחות, כמו גם עם כל הגורמים הרלוונטיים בשטח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ