סגן נשיא גיניאה המשוונית יצטרך לוותר על פסלי מייקל ג'קסון

תאודורו אוביאנג הסכים למכור נכסים בשווי 30 מליון דולר שהושגו שלא כדין וכי הכסף יופנה לטובת ארצו; את הכפפה של ג'קסון הוא יוכל לשמור

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סגן נשיא גיניאה המשוונית, תאודורו אוביאנג, ייאלץ לוותר על נכסים בשווי כ-30 מיליון דולר שהושגו, לטענת הרשויות בארה"ב, שלא כדין - בהם אחוזתו במאליבו, מכונית פרארי ושישה פסלים בגדול טבעי של מייקל ג'קסון. זאת במסגרת הסכם בינו לבין ארה"ב, שפרטיו פורסמו אתמול (שישי).

ההסכם מבוסס על ערכם המשוער של הנכסים שיימכרו, ו-20 מיליון דולר מתוך הסכום יועברו לארגון צדקה שיפעל לרווחת תושבי גיניאה המשוונית. עשרה מיליון דולר נוספים יועברו לידי הממשל האמריקאי, שהתחייב לפעול גם הוא לטובת תושבי המדינה.

האחוזה של אוביאנג במאליבו ב-2011צילום: אי־פי

במסגרת ההסכם יורשה אוביאנג, שנודע בסגנון חייו הראוותני, להותיר ברשותו מטוס סילון, ספינת פאר וכן אוסף מזכרות הקשורות לג'קסון - בהן הכפפה הלבנה המפורסמת של הזמר.

ארה"ב האשימה את אוביאנג, בנו של נשיא ארצו תאודורו נגואמה, בהלבנת הון שהושג בדרכים לא כשרות בארצו. הרשויות בארה"ב הגישו נגדו תביעות אזרחיות בדרישה לחלט נכסים שהחזיק במדינה בשווי כולל של כ-70 מיליון דולר, והאשימו אותו בצבירת הון של כ-300 מיליון דולר בכסף שהושג שלא כדין. גם בצרפת, שבה אוביאנג מחזיק וילה בשווי כ-100 מיליון דולר, נפתחה חקירה בעניינו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ