נמצאה גופתו של הישראלי השני שנעדר בתאונת הרפטינג בפרו

משרד החוץ הודיע כי צוותי חילוץ איתרו את גופת הצעיר בנהר האפורימק הערב. ביום חמישי נמצאה גופתה של צעירה נוספת שנעדרה מאז התאונה

ברק רביד
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
נעה שפיגל

נמצאה גופתו של הישראלי השני שנעדר מאז שהתרחשה בנהר האפורימק בפרו ביום שני האחרון. משרד החוץ הודיע על מציאת הגופה הערב (שבת) והיא תועבר לעיר קוסקו לזיהוי סופי בקרוב. קונסול ישראל בפרו, יחד עם מחלקת ישראלים בחו"ל של משרד החוץ והגורמים הרלוונטיים יטפלו בתהליך העברת הגופה לישראל. 

ביום חמישישנעדרה מאז אותה תאונה. שלושה ימים חלפו מרגע התאונה ביום שלישי ועד שאותרה גופת הצעירה.

חיליק מגנוס, מנהל המבצעים של מגנוס איתור וחילוץ בינלאומי, עדכן כי הוא שוחח עם החברים של הנעדרים שהיו איתם ברפטינג, והם תיארו את השתלשלות האירועים: "היו שתי סירות", אמר מגנוס, "אחת של מטען, עליה היו מדריך ושתי בחורות שעברה את האשד, ואחריה הגיעה עוד סירה עם שישה חבר'ה ומדריך. הסירה נטתה על הצד, ארבעה נפלו למים. שניים נמשו מהמים על ידי מי שהיה על הסירה, ושניים אחרים לא נמצאו".

מגנוס סיפר כי מדריך נוסף שליווה את הסירות על קיאק דיווח על התאונה, והשישה הנותרים המשיכו בדרכם עד לסוף המסלול כדי להזעיק עזרה. הם הגיעו בכוחות עצמם לתחנת המשטרה לתת עדות ומשם גם התקשרו למשפחות שלהם.

כלי התקשורת הפרואנים שסיקרו את התאונה אמרו כי הסירה, שיועדה לשישה אנשים בלבד, נשאה עליה שמונה בני אדם בעת התאונה. עם זאת, ובדומה לדבריו של מגנוס, אחיה של אחת הניצולות סיפר לאתר ynet כי שתי ישראליות היו בסירה נפרדת, ועוד שישה בסירה שהתהפכה: "אחותי סיפרה לנו שלטרק יצאו שלוש סירות. היא אמרה שברגע שהסירה התהפכה הן הגיעו למקום, התחילו לחלץ את האנשים מהמים ואז גילו שחסרים שניים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ