נפתח משפט משפחות קורבנות הטרור נגד הרשות הפלסטינית בניו יורק

בבית המשפט המחוזי בדרום העיר החלה בחירת חבר המושבעים והשופט ביקש לשים את הפוליטיקה והרגשות בצד. 11 המשפחות דורשות פיצויים בסך מיליארד דולר

אי-פי ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי ו"הארץ"

משפט התביעה של 11 משפחות קורבנות טרור אמריקאים נגד הרשות הפלסטינית ואש"ף נפתח היום (שלישי) בניו יורק. בחירת חבר המושבעים החלה, ושופט בית המשפט המחוזי של דרום ניו יורק ג'ורג' דניאלס אמר כי ייתכן והצהרות ראשונות של הצדדים יינתנו כבר היום. הוא הוסיף כי על המושבעים לשים בצד את הפוליטיקה והרגשות ולהכריע באופן אובייקטיבי. 

כל ה–11 נרצחו באינתיפאדה השנייה, בין השאר בפיגוע בקפטריה בקמפוס בהר הצופים ובפיגוע באוטובוס בקו 19 בירושלים. התובעים טוענים כי הרשות הפלסטינית וחברים באש"ף היו מעורבים בפיגועים, ולכן הארגונים האלה בעצמם נושאים באחריות לפיגועים.  המשפחות דורשות פיצויים בסך מיליארד דולר.

התביעה הוגשה בשם משפחות הנרצחים על ידי "שורת הדין", ארגון ישראלי ששם לו למטרה "להילחם בטרור באמצעות הגשת תביעות אזרחיות ואמצעים משפטיים אחרים". מייסדת "שורת הדין", עורכת הדין ניצנה דרשן־לייטנר, ועורך הדין קנט ילוביץ, מייצגים את התובעים בבית המשפט.

לפני כחודשיים נתן בית המשפט המחוזי של דרום ניו יורק אור ירוק למשפחות להגיש תביעה משפטית נגד הרשות הפלסטינית על מות קרוביהם. כך נכתב בהודעה שפורסמה אז בשם התובעים. בית המשפט דחה שמונה מתשע הדרישות שהוגשו על ידי ההגנה לביטול התביעות בהתאם לתיקון הראשון של החוקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ