שלושה בני משפחה מוסלמים נרצחו בביתם בצפון קרולינה

בני הזוג ואחותה של האשה נורו למוות סמוך לקמפוס אוניברסיטת צפון קרולינה, והמשטרה עצרה חשוד במעשה. ברשתות החברתיות התייחסו לאירוע כרצח איסלאמופובי אולם לדברי המשטרה המניע הוא סכסוך על חניה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שלושה בני משפחה מוסלמים נורו למוות אתמול (שלישי) בביתם בצפון קרולינה, כך מסרה משטרת צ'אפל היל, שעצרה חשוד ברצח. ההרוגים הם דאה שאדי ברכת, בן 23, רעייתו יוסור מוחמד, בת 21, ואחותו רזאן מוחמד אבו-סלחה, בת 19. מחקירת הרצח עולה כי המניע הוא סכסוך על חניה, אולם ברשתות החברתיות מתייחסים לאירוע כפשע שנאה.

המשטרה הגיעה למקום בעקבות דיווחים על ירי בשעה 17:15 (שעון מקומי) בבניין דירות מזרחית לקמפוס אוניברסיטת צפון קרולינה. הקורבנות נמצאו ירויים בזירה, וכמה תושבים אמרו כי לא היו מודעים למתרחש עד שהשוטרים הגיעו למקום.

המשטרה עצרה חשוד במעשה, קרייג סטפן היקס, בן 46, שהואשם בשלושה סעיפי רצח בדרגה ראשונה. בעמוד הפייסבוק שלו, הגדיר את עצמו היקס כאתאיסט ונהג לפרסם תמונות ופוסטים המגנים את כל הדתות. הוא הסגיר את עצמו לאחר המעשה ולדברי המשטרה הוא משתף פעולה בחקירתו וכי ככל הנראה הרצח אירע בגלל סכסוך על חניה.

עם זאת ארגונים חברתיים מוסלמים דורשים לחקור לעומק את המניע לרצח וטוענים כי זה פשע שנאה נגד מוסלמים. "בהתבסס על האכזריות שבה בוצע הרצח, דתם של הנרצחים והתגברות השנאה כלפי מוסלמים בחברה האמריקאית, אנו קוראים לרשויות החוק לבדוק אם המניע לרצח מגיע מהרקע הזה", אמר ניהאד עוואד מהמועצה האמריקאית-איסלאמית בארה"ב .

האירוע עורר תגובות זועמות ברשתות החברתיות, כשגולשים העלו תמונות של הקורבנות לומדים או משחקים וכתבו כי הם "נרצחו בסגנון של הוצאה להורג". חלקם מחו על מיעוט הסיקור התקשורתי של הרצח, ואחרים קראו לנשיא ברק אובמה ולאנשי דת לגנות את האירועים.

ברקת, אוהד כדורגל וכדורסל אמריקאי, היה ככל הנראה סטודנט לרפואת שיניים באוניברסיטת צפון קרולינה בצ'אפל היל, והתנדב בארגון צדקה שסיפק טיפולי שיניים דחופים לילדים פלסטינים, כך דווח בעיתון האינדיפנדנט הבריטי. הוא היה פעיל בטוויטר ובינואר כתב: "זה כל כך עצוב לשמוע אנשים אומרים שאנחנו צריכים 'להרוג יהודים' או ,להרוג פלסטינים', כאילו זה הולך לפתור משהו".

אחת מתושבות המקום, בת'אני בורינג, אמרה כי מדובר בשכונה שלווה בדרך כלל. "זאת קהילה שקטה, הרבה בוגרי אוניברסיטה, אקדמאים ומשפחות. חשבתי שהיא בטוחה למדי", אמרה.

עמוד פייסבוק שהוקם לזכר שלושת הקורבנות, בשם "שלושת המנצחים שלנו", הודה לגולשים על תמיכתם. "מעציב אותנו לראות מה קרה כאן היום", נכתב בעמוד. "בבקשה הסתייעו זה בזה וזיכרו את הנשמות היפות הללו במחשבותיכם השמחות. אמונתם היתה משמעותית עבורם, והיא למעשה מה שמאפשר לכולנו להשלים עם הטרגדיה של רציחתם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ