פוליטיקאי אמריקאי נמצא מת בביתו דקות לאחר שזימן מסיבת עיתונאים על רקע אנטישמי

המועמד לתפקיד מושל מיזורי טען כי ראש המפלגה הרפובליקאית מעיר הערות אנטישמיות כלפיו והחליט לפרסם זאת ברבים, אולם שעות לפני מסיבת העיתונאים הוא מת מירייה בראשו. במשטרה מעריכים כי הוא התאבד

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מועמד רפובליקאי לתפקיד מושל מיזורי נמצא מת בביתו אתמול (חמישי), דקות לאחר שהזמין לביתו בסנט לואיס קבוצת עיתונאים. מותו של הפוליטיקאי, טום שוויק, הכה בהלם את אנשי המערכת הפוליטית במיזורי, שסיפרו עליו שהיה "מבריק", "מסור" ושהרקורד שלו היה "לא רבב".

רק 13 דקות לפני שהתקבלה במשטרה שיחת החירום מביתו, ניהל שוויק שיחת טלפון עם סוכנות הידיעות אי-פי, בנוגע לכוונתו לפרסם ברבים את העובדה שראש המפלגה הרפובליקאית במיזורי השמיע הערות אנטישמיות כלפיו. יושב ראש המפלגה הרפובליקאית במדינה הכחיש זאת.

לשוויק יש שורשים יהודיים, אולם הוא נהג לבקר בכנסייה. דוברו, ספנס ג'קסון, סיפר כי שוויק היה מוטרד לאחרונה בשל הערות שקיבל על אמונתו הדתית, ובשל פרסומת ברדיו שתיארה אותו כ"מועמד חלש" לתפקיד המושל, וככזה שיהיה "קל להפעיל עליו מניפולציות". "מסע הבחירות היה קשה, כמו כל מסעות הבחירות", אמר ג'קסון, "היו הרבה דברים שהטרידו אותו".

מפקד המשטרה המקומית, קווין מרפי, אמר כי מותו של שוויק מירייה אחת נקבע בבית החולים, אחרי שפראמדיקים הוזעקו לביתו. "בשלב זה הכל מצביע על כך שמדובר בהתאבדות", אמר מרפי. נתיחה שלאחר המוות אמורה להתבצע בקרוב.

שוויק, בן 54, נשא במשרה פוליטית מקומית מאז ינואר 2011, ולאחרונה הודיע כי הוא רוצה להיות מועמד המפלגה הרפובליקאית למושל מיזורי בבחירות שייערכו בשנה הבאה. עיתונאי אי-פי עמו שוחח שוויק סיפר כי הוא נשמע לחוץ וכי קולו נסדק כשדיבר על מסיבת עיתונאים שהוא רוצה לערוך ולשטוח בה את טענותיו נגד יו"ר המפלגה הרפובליקאית במיזורי, ג'ון הנקוק.

בשעה 9:16 דקות בבוקר יום חמישי דיבר שוויק עם כתב אי-פי, והזמין אותו למסיבת עיתונאים באותו היום, בשעה 14:30. בשעה 9:35 דיברו שוויק והכתב בשנית. שיחת החירום התקבלה במשטרה בשעה 9:48.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ