לאחר שישה ימים הוסר העוצר הלילי מעל בולטימור

עובדים התלוננו כי העוצר, שהוטל בעקבות הפגנות אלימות במחאה על אלימות שוטרים, פוגע בהם כלכלית וגורם להם להפסיד שעות עבודה. אחרים טענו כי מאחר שהעימותים לא התחדשו אין בו צורך

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

הרשויות בבולטימור הודיעו היום (ראשון) על הסרת העוצר הלילי על רחבי העיר שהוטל כדי למנוע התפרעויות אלימות של מפגינים שמחו על אלימות השוטרים נגד שחורים במדינה.

בשבוע שעבר התפרעו עשרות צעירים בעיר שעות ספורות לאחר הלווייתו של פרי גריי, צעיר שחור שמת מפצעיו לאחר שככל הנראה הוכה על ידי שוטרים במהלך מעצרו. הם הציתו מכוניות, מבנים רבים ובתי עסק ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר שוטרים. מאות נעצרו באותו לילה.

המשטרה טענה כי העוצר הלילי סייע לה להרחיק מפגינים אלימים. עם זאת, רבים ביקרו את נחיצותו לאור העובדה כי ההפגנות הלכו ושככו ולא נרשמו עימותים נוספים. ראשת העיר סטפאני רולינגס בלייק אמרה כי "שאיפתי תמיד היתה שלא יהיה עוצר בבולטימור, אפילו לא יום אחד יותר משצריך". העוצר שנמשך מעשר בערב עד חמש לפנות בוקר מליל שלישי שעבר הביא לסגירת בתי עסק רבים, שעות לפני שהוא נכנס לתוקף כדי שהעובדים יספיקו לחזור בבטחה לבתיהם. אולם הם עצמם התלוננו כי הם מפסידים בשל כך שעות עבודה ומשכורותיהן מקוצצות.

שוטרים שנפרסו בעיר כדי לאכוף את העוצר הלילי, ביום שישיצילום: אי־פי

בנוסף לחשש מפני ההשפעות הכלכליות שיש לעוצר, מפגינים רבים האשימו את המשטרה ואת חיילי המשמר הלאומי שנפרסו ברחובות בעיר כי הם מפלים בין תושבים שחורים ללבנים באכיפת העוצר. לדבריהם, הם אוכפים את העוצר בקשיחות יתרה בשכונות של שחורים בעוד התושבים הלבנים מורשים להפר אותו ללא חשש שהם ייעצרו.

העוצר היה הנושא המרכזי של עצרת גדולה שהתקיימה אתמול מחוץ להיכל העירייה. אחד המפגינים נשא שלט שעליו נכתב: "הפסיקו את העוצר, החיים שלנו שווים". איגוד זכויות האזרח האמריקאי במרילנד ביקר אף הוא את העוצר ותיאר אותו כצעד יוצא דופן שנמשך יותר מדי זמן ואינו מועיל עוד. לדברי האיגוד, העוצר ממשיך להזכיר לתושבים את מערכת היחסים הנפיצה שלהם עם המשטרה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ