חמושים פתחו באש לעבר מאבטח מחוץ לתחרות קריקטורות של הנביא מוחמד בטקסס

שני הגברים ירו לעבר המאבטח מתוך רכבם ונורו למוות. אחד מהם היה מוכר לרשויות כתומך של ארגוני ג'יהאד. התערוכה שהתקיימה במקום אורגנה על ידי ארגון המתנגד לאיסלאם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני גברים חמושים פתחו הלילה (שני) באש מחוץ לתחרות קריקטורות של הנביא מוחמד ונורו למוות, כך מסרו הרשויות בעיר גרלנד שבטקסס.

על פי ההודעה, שני הגברים נסעו במכוניתם לעבר מרכז קרטיס קאלוול שבו התקיים האירוע והחלו לירות לעבר מאבטח פרטי ששמר בכניסה ובתגובה נורו למוות. מהרשויות בעיר נמסר כי המאבטח נפגע ברגלו, פונה לבית חולים ומאוחר יותר שוחרר.

הרשויות הפדרליות בארה"ב עקבו במשך שנים אחרי אחד משני החמושים. שני מקורות ברשויות אכיפת החוק אמרו כי היורה זוהה כאלטון סימפסון מפיניקס, אריזונה, שנמצא תחת מעקב מאז 2006 והורשע ב–2010 בכך ששיקר לסוכני אף־בי־איי בנוגע לכוונתו להצטרף לארגוני ג'יהאד בסומליה. היורה השני זוהה כנאדיר סופי, שותפו לדירה של סימפסון, כך לפי מקורות המקורבים לחקירה. דובר האף־בי־אי אישר כי אנשי הסוכנות ערכו אתמול חיפושים בדירה בפיניקס, בה התגורר סימפסון.

חבלני משטרה הגיעו לזירת האירוע בשל חשש כי המכונית שבה נסעו החמושים ממולכדת, אולם בהמשך התברר כי לא הוטמנה בה פצצה. כמו כן, בעלי עסקים ואזרחים פונו מהאזור. התערוכה הוצבה במרכז קורטיס קולוול בעיר ואורגנה על ידי היוזמה האמריקאית להגנה על חופש הביטוי, ארגון אנטי איסלאמי שמושבו בניו יורק, במסגרתה האדם שאייר את הקריקטורה הטובה ביותר של הנביא מוחמד צפוי לקבל פרס של עשרת אלפים דולר.

במהלך האירוע, עלה לבמה קצין ביחידה משטרתית מיוחדת ואמר כי אירע ירי מחוץ למקום. בעקבות הודעתו, התפנו הנוכחים במקום לחדר אחר ומאוחר יותר פונו לבית ספר סמוך. 

ג'וני רובי, תושב אוקלהומה, סיפר כי היה מחוץ למבנה שבו התקיימה התערוכה בעת הירי, ושמע כ-20 יריות שככל הנראה נורו מהמכונית החולפת, ולאחר מכן שמע שתי יריות בודדות. הוא סיפר כי הספיק לשמוע את השוטרים צועקים כי המכונית בידיהם לפני שנשלח לתוך הבניין.

בחודש ינואר נהרגו בפריז 12 בני אדם לאחר ששני מחבלים שאומנו על ידי אל-קאעדה בתימן פרצו למשרדי מערכת השבועון הסאטירי שארלי הבדו וירו למוות בעובדי העיתון, בהם עורך העיתון והמאייר סטפן שרבונייה שהרבה לצייר קריקטורות מלגלגות של הנביא מוחמד. חודש לאחר מכן אירע פיגוע ירי באירוע למען חופש הביטוי בקופנהאגן שבדנמרק, שבו התארח האמן השוודי לארס וילקס שאייר את הנביא מוחמד ככלב ב-2007.

שוטרים אוספים ראיות מרכב החשודים
שוטרים אוספים ראיות מרכב החשודיםצילום: אי־פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ