שופטים בארגנטינה הקלו בעונשו של פדופיל משום שהקורבן הותקף בעבר

שני השופטים נתונים תחת ביקורת אחרי שהפחיתו בעונשו של מתעלל מורשע בילד בן שש, משום שאביו של הקורבן התעלל בו בעבר והילד גילה נטיות הומוסקסואליות

אי־פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי־פי

שני שופטים בארגנטינה נתונים תחת ביקורת בשל הפחתה בעונשו של פדופיל שהורשע בהתעללות בילד, על סמך הטענה שהקורבן בן השש סבל מהתעללות קודם לכן, ועל כן כבר סבל מטראומה. בפסיקה מ–2014 שפורסמה לאחרונה, הפחיתו השופטים בעונשו של מריו טולוסה, סגן נשיא של מועדון ספורט, משש שנים ל–38 חודשים. הם פסקו שאין לראות במעשיו "פגיעה חמורה" על פי החוק, מפני שהילד כבר בחר "בחירה מוקדמת" במיניות שלו, רמז כנראה להומוסקסואליות שלו.

עורכי דין במדינה מתחו ביקורת על ההחלטה, והפדרציה הארגנטינית של להט"בים דרשה להדיח את השופטים מתפקידם ואמרה כי הפסיקה מעמידה נפגע בן שש "בעמדה של חשוד".

אורסיו פיומבו, אחד משני השופטים, הגן על הפסיקה שלשום בריאיונות ברדיו ובטלוויזיה, ואמר שלפני שטולוסה ביצע מעשים מגונים בילד, הוא כבר סבל מ"חניכה מידי אביו אל הגרוע שבעולמות, שהשחיתה אותו". השופט אמר ש"כתוצאה מהחוויה הזאת עם אביו, גילה הילד סימנים של "התנהגות טרנסווסטיטית, שהיינו צריכים להביא בחשבון".

פיומבו טען שהפסיקה, שניתנה לפני כמעט שנה, הודלפה לתקשורת בניסיון לפגוע בו ובעמיתו בנחמין רמון סל ז'רגס. לדבריו, בית משפט אחר שלח את אבי הילד לכלא, אבל טרם נקבע גזר דינו, ואמו של הילד עזבה אותו. משפחת הילד הודיעה כי תערער על ההחלטה בבית המשפט העליון. "הוא אנס ילד, והם טוענים שהוא חף מפשע מפני שהילד הומו", אמרה לעיתונאים אישה שהזדהתה כדודתו. התקשורת לא חשפה את זהות האב ואת זהות המשפחה כדי להגן על הילד.

שר הפנים פלורנסיו רנדאצו, המתמודד בבחירות לנשיאות, צייץ בטוויטר שהפסיקה "מביכה". "מעורר שאט נפש לומר שהנטייה המינית לכאורה של ילד בן שש שעבר התעללות מינית היא סיבה להפחתת עונשו של המתעלל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ