חשוד בטרור איים בסכין על שוטרים ונורה למוות בבוסטון

לדברי המשטרה, אוסמה ראחים, בן 26, נופף מול שוטר וסוכן אף־בי־איי בסכין גדולה בשעה שביקשו לחקור אותו. באחרונה היה נתון למעקב של הרשויות הפדרליות

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

גבר שהיה נתון למעקב של הסוכנות ללוחמה בטרור נורה אמש (שלישי) למוות בבוסטון על ידי סוכן אף־בי־איי ושוטר, אחרי שנופף מולם בסכין ארוכה וסירב להניח אותה.

השוטרים התקרבו אל האיש, אוסמה ראחים, בן 26, מחוץ לבית מרקחת בשכונת רוסלינדייל בעיר. לדברי גורמים רשמיים, ראחים איים על השניים בסכין גדולה והם נאלצו לירות בו. הוא נלקח לבית החולים ושם מת מפצעיו. השוטר והסוכן לא נפגעו.

מפקד משטרת בוסטון, וויליאם אוונס, אמר כי השוטרים ביקשו מראחים כמה פעמים להניח את נשקו והם חשו בסיכון ככל שהוא התקרב אליהם. "לצערי, נאלצנו להרוג אותו", הוסיף אוונס. התקרית כולה צולמה במצלמת וידיאו שבה, לטענת אוונס, אפשר לראות את השוטרים נסוגים לפני שפתחו לעבר ראחים באש. אוונס אמר כי הוא חושב שראחים נורה פעם אחת בפלג גופו העליון ופעם נוספת בבטנו.

זירת הירי בבוסטון, אתמולצילום: אי־פי
הסכין עמה איים ראחים על השוטרים בבוסטוןצילום: אי־פי

השוטר והסוכן התקרבו לראחים במטרה לשאול אותו כמה שאלות ללא אקדחים שלופים, מאחר שראחים היה נתון למעקב של הרשויות. "ראחים היה מבוקש בעקבות מידע שקיבלנו על קשר אפשרי שלו לטרור. אנחנו סבורים שהוא היווה איום. עקבנו אחריו כבר כמה זמן במסגרת פעילותנו המשותפת עם האף־בי־איי", הבהיר אוונס. "מידת הסכנה שנשקפה ממנו גרמה לנו לחפש אותו כבר היום כדי לחקור אותו. אני לא חושב שמישהו ציפה לתגובה שלו", הוסיף.

בפוסט שפורסם בפייסבוק, כתב איבראהים ראחים, אימאם מקליפורניה שהזדהה כאחיו של אוסמה, כי אחיו המתין לאוטובוס בבוסטון כאשר שלושה שוטרים החלו להתעמת עמו וירו בו שלוש פעמים מאחור. "כל אותו הזמן היה אוסמה על קו הטלפון עם אבי. מילותיו האחרונות לפני שאבי שמע את היריות היו 'אני לא יכול לנשום'", כתב איבראהים.

על פי הרשויות, אוסמה ראחים התגורר במסצ'וסטס לפני שעבר לפלורידה לכמה שנים, שם הוא קיבל רישיון מאבטח. בשנת 2013 הוא עבד במשך כחודש כמאבטח במרכז תרבות מוסלמי בבוסטון, שבו פועלים גם בית ספר, מסגד ומרכז אירועים. "הוא לא נהג להתפלל באופן קבוע במסגד ולא התנדב במקום", אמרה צ'ארי אנדס, דוברת המרכז.

אתמול פשטו הרשויות על בית בעיר אוורט במסצ'וסטס הקשור למקרה. איבראהים הופר, דובר הארגון הלאומי למען הקהילה המוסלמית בארה"ב, אמר כי ארגונו עוקב אחרי חקרית המקרה. "אנחנו רוצים לדעת מה הוביל לעימות הזה, מה הוביל את רשויות החוק לעצור את האיש. יש כמה שאלות לא ברורות שצריכות לקבל תשובות", אמר הופר. "ישנן שתי גרסאות לירי, אחת שמסופרת על ידי המשטרה ואחת על ידי משפחתו של אוסמה. אנחנו דורשים חקירה שקופה שבסופה יוצגו כל העובדות", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ