משפחתו של גבר שחור שנחנק למוות על ידי שוטר תפוצה ב–5.9 מיליון דולר

בני המשפחה של אריק גארנר שמת במהלך ניסיון לעצור אותו בניו יורק, תבעו תחילה מהעירייה 75 מיליון דולר פיצויים. הפשרה הושגה שלושה ימים לפני יום השנה למותו

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

עיריית ניו יורק הגיעה היום (שלישי) להסכם עם משפחתו של אריק גארנר, גבר אפריקאי-אמריקאי שנחנק למוות בידי שוטר שניסה לעצור אותו, ותשלם לה 5.9 מיליון דולר פיצויים. ההסכם הושג בדיוק שלושה ימים לפני יום השנה למותו של גארנר.

גארנר, אב לשישה בן 43, לא היה חמוש במהלך הניסיון לעצור אותו בחודש יולי שעבר בסטייטן איילנד שבניו יורק. בסרטון של התקרית שפורסם לאחר מכן נראה השוטר, דניאל פנטלאו, מחזיק בצווארו של גארנר השוכב על הקרקע, בעוד שוטרים אחרים מנסים לרסן את העצור.

במהלך האירוע אמר גארנר 11 פעמים "אני לא יכול לנשום" ובהפגנות מחאה נגד אלימות שוטרים שאירעו מאז בהשתתפות אלפי בני אדם, ושחלקן גלשו לפסים אלימים ולמעשי ונדליזם, הפך המשפט לסלוגן מחאה לאומי. חבר מושבעים החליט לא להעמיד לדין את השוטר פנטלאו מה שהצית הפגנות נוספות. הפגנות אלה שככו רק לאחר ששני שוטרים נורו למוות על ידי אדם שחור שטען שהוא נוקם את מותו של גארנר.

הכומר אל שרפטון שליווה את משפחת גארנר עם האם (משמאל), האלמנה (מימין) וילדיו (מאחור), היוםצילום: אי־פי

בשנה שעברה הגישה משפחתו של גארנר תלונה נגד העיר ניו יורק. בתלונה טענו בני המשפחה, בהם אלמנתו ואמו של גארנר, כי הם תובעים מהעירייה סכום של 75 מיליון דולר על הנזק שנגרם להם.

"מותו של גארנר הוא אבן בוחן בהיסטוריה של העיר שלנו ובהיסטוריה של האומה כולה, אמר מפקח העירייה סקוט סטרינג'ר, שניהל את תהליך הגישור מול המשפחה. "הפיצויים הכספיים הם לחלוטין לא העיקר ואנחנו לא יכולים להחזיר את אריק לחיים, אבל הצלחנו לפחות להעניק למשפחה הזו סגירת מעגל", הוסיף.

לדברי עורך הדין של המשפחה, ג'ונתן מור, הם נתנו לעירייה אולטימטום עד יום שישי, יום השנה למותו של אריק, כדי להגיע להסכם ולא, הם איימו ללכת עם התביעה לערכאה גבוהה יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ