למרות אמירותיו נגד מהגרים מקסיקאים: הרפובליקאי דונלד טראמפ שומר על עלייה בסקרים

לפי אחד הסקרים האחרונים טראמפ מוביל בפריימריז הרפובליקאיים כשלא הרחק ממנו נמצא מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש. עם זאת, 30% מהמצביעים הרפובליקאים עדיין לא החליטו במי יתמכו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הסקרים בפריימריז הרפובליקאיים ממשיכים להראות מגמה של התחזקות בכוחו של דונלד טראמפ. איל ההון שהודיע על התמודדותו בבחירות לבית הלבן נמצא לפי הסקרים האחרונים במירוץ צמוד מאוד למושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש.

מסקר חדש שפורסם אתמול (שלישי) של אוניברסיטת סופולק בבוסטון ו–USA טודיי, עולה כי 17% מהרפובליקאים ומהמצביעים העצמאיים, שישתתפו בהצבעה בפריימריז, תומכים בטראמפ, בעוד שבוש זוכה ל–14%. ההבדל באחוזי התמיכה בין השניים נמצא בטווח סטיית התקן של הסקר.

הסקר הוא האחרון שמצביע על התחזקות המועמד השנוי במחלוקת שבעת ההכרזה על מועמדותו השמיע התבטאויות קשות נגד מהגרים מקסיקאים והיספנים ועורר סערה הן בקהילת דוברי הספרדית במדינה והן בקרב בכירים במפלגה הרפובליקאית שגינו את דבריו בתקיפות, בהם ג'ב בוש עצמו שנשוי לאשה קובנית.

דונלד טראמפצילום: אי־פי

טראמפ תיאר בנאומו את המהגרים ממקסיקו כאנסים ומבריחי סמים. "כשמקסיקו שולחת את האנשים שלה, היא לא שולחת את הטובים ביותר. היא שולחת את הבעייתיים ביותר שמביאים את בעיותיהם עמם למדינה", אמר.

"טראמפ עושה כותרות יומיומיות וזה שם אותו בראש הרשימה בתמיכה של מצביעים שמרנים יותר", הסביר דייוויד פלאולוגוס, מנהל מכון הסקרים הפוליטיים של אוניברסיאת סופולק, את התוצאות. לצד טראמפ ובוש מובילים את רשימת המועמדים מטעם המפלגה הרפובליקאית גם מושל ויסקונסין, סקוט ווקר, הסנאטור טד קרוז מטקסס והסנאטור מארקו רוביו מפלורידה.

בסקר שערך אותו מכון בחודש יוני בניו המפשייר נראה שבוש מוביל על טראמפ במעט. רפובליקאים רבים הביעו דאגה מהתחזקותו של טראמפ ומעלייתו בסקרים, אך הם טוענים כי זה עדיין שלב מוקדם מאוד במרוץ ואחוזי התמיכה שלו מושפעים בעיקר משמו המפורסם שהולך לפניו. כמו כן, לפי הסקר של האוניברסיטה בבוסטון 30% מהמצביעים הרפובליקאים עדיין לא החליטו במי הם יתמכו בפריימריז.

טראמפ אמר כי הוא הרפובליקאי החזק ביותר שיכול להביס את הילארי קלינטון, המועמדת המובילה בפריימריז הדמוקרטיים, בבחירות לנשיאות ארה"ב ב–2016, ולדבריו היא מפחדת להתמודד מולו. עם זאת לפי הסקר של סופולק, קלינטון דווקא מביסה אותו בלי מאמץ במירוץ ראש בראש וזוכה ל–51% תמיכה לעומת 34% תמיכה בטראמפ.

ג'ב בושצילום: אי־פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ