מושל אוהיו ג'ון קאסיץ' הכריז על התמודדותו בפריימריז הרפובליקאיים

קאסיץ' נחשב לפופולרי מאוד במדינתו וכיהן במשך שני עשורים בבית הנבחרים. הוא המועמד ה–16, וככל הנראה האחרון, שנכנס למרוץ הצפוף של המפלגה הרפובליקאית בדרך לבית הלבן

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מושל אוהיו, ג'ון קאסיץ', הכריז אתמול (שלישי) על מועמדותו בפריימריז הרפובליקאיים לנשיאות ארה"ב. קאסיץ' הוא המועמד ה–16 שנכנס לאחד המרוצים הצפופים שידעה המפלגה הרפובליקאית בדרך לבית הלבן, והוא ככל הנראה המועמד האחרון שמצטרף למרוץ.

קאסיץ', שנחשב לפופולרי מאוד במדינתו, הגיע מלווה ברעייתו ובשתי בנותיו לנאום בפני אלפים מתומכיו באוניברסיטת אוהיו. לאחר הכרזתו אמר כי יש לו את כל הניסיון הדרוש לאחד התפקידים החשובים ביותר בעולם כדי "לתקן את וושינגטון". בניגוד ליריביו במרוץ, קאסיץ' נמנע מלתקוף ישירות את הנשיא אובמה בנאומו. "אני סבור שיש לי את היכולות ואת הניסיון המוכח שמכין אותך לתפקיד החשוב ביותר בעולם", אמר מי שכיהן בבית הנבחרים במשך 18 שנה.

קאסיץ' מודיע על התמודדותו בפריימריז הרפובליקאיים, אתמול באוהיוצילום: אי־אף־פי

קאסיץ', בן 63, מכהן כמושל אוהיו מאז 2011 במשך שתי קדנציות. מדינתו נחשבת למדינה המכריעה בבחירות לנשיאות ארה"ב, ומלבד הניצחון של ג'ון קנדי בבחירות ב–1960, אף מועמד לא זכה במרוץ לבית הלבן מבלי לסחוף בדרך את מדינת אוהיו.

מושל אוהיו נחשב למועמד מבטיח, אולם בגלל כניסתו המאוחרת למרוץ, יש לו עבודה רבה לעשות כדי להדביק את הקצב של המועמדים האחרים. "הם אומרים שאנחנו לא נצליח לעשות את זה, בואו נוכיח להם שהם טועים", אמר קאסיץ' לתומכיו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ