פורסמו תמונות המתעדות את ממשל בוש שעות לאחר מתקפת הטרור על מגדלי התאומים

בתמונות שצולמו בידי הצלם של סגן הנשיא לשעבר צ'ייני, נראים בכירי ממשל בוש בבונקר בוושינגטון. מופיעים בהן הנשיא לשעבר בוש, סגנו, היועצת לביטחון לאומי רייס ובכירים נוספים

ג'סיקה גלנזה, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנשיא לשעבר ג'ורג' בושצילום: רויטרס

תצלומים, שהותרו לפרסום בסוף השבוע, מראים את החרדה והדאגה ששררו בדרגים העליונים של ממשל בוש כשנודע להם על פיגועי הטרור של 11 בספטמבר 2001.

קולט נירוז האנה, מפיקה ובמאית של סרטים תיעודיים שעבודתה בשירות השידור הציבורי (PBS) האמריקאי מתמקדת בממשל בוש, קיבלה את התצלומים לאחר שהגישה בקשה להתיר את פרסומם בהתאם לחוק חופש המידע.

בתמונות נראים הנשיא ג'ורג' וו. בוש, סגן הנשיא דיק צ'ייני, הגברת הראשונה לורה בוש, לין צ'ייני אשתו של דיק צ'ייני, עובדים רמי דרג ומנהלי אגפים כשהם קולטים את חומרת הפיגועים.

צילום: רויטרס
היועצת לביטחון לאומי קונדוליסה רייס, בכינוס הקבינט הביטחוניצילום: רויטרס

בפיגוע התרסקו שני מטוסים חטופים אל תוך בנייני מרכז הסחר העולמי במנהטן בניו יורק. מטוס שלישי פגע בפנטגון בוושינגטון, ומטוס רביעי התרסק בשדה בפנסילבניה אחרי שהנוסעים נאבקו בחוטפי המטוס, שהתרסק אל הקרקע. בסך הכל נהרגו בפיגוע קרוב ל–3,000 בני אדם.

התמונות צולמו על ידי צלם הסגל של סגן הנשיא. המנהיגים נראים בהן כשהם יושבים בבונקר מאובטח, עמוק מתחת לבית הלבן ובאתר קמפ דייוויד. המנהיגים הועברו בין כמה "אתרים שלא זוהו" בגלל סכנת הטרור, מסר השידור הציבורי האמריקאי. 

מימין: סגן הנשיא צ'ייני והיועצת לביטחון לאומי רייסצילום: רויטרס
סגן הנשיא צ'ייני בעת מתקפת הטרור ב-2001צילום: רויטרס

התצלומים הם מתוך קבוצת התצלומים הספונטניים השנייה שקיבלה האנה, שעם הסרטים שלה נמנים הסרט "מלחמתו של בוש" (Bush's War), הסרט "החוק של צ'ייני" (Cheney's Law) והסרט "הצד האפל" (The Dark Side).

בוש שמע לראשונה על ההתקפה בעת שהיה בכיתת בית ספר בעיר סרסוטה פלורידה. הנשיא נראה במצלמות מנסה לעכל את מה ששמע, אך נשאר לשבת עוד כשבע דקות על מקומו. לימים טען, שלא רצה להכניס את הילדים לפאניקה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ