עבריין ישראלי נידון ל-32 שנות מאסר בארה"ב בגין ניהול ארגון פשע

בית משפט פדרלי בלוס אנג'לס הרשיע את משה מצרי גם בעבירות של הלבנת כספים ובסחר בסמים ברחבי העולם. לפי התביעה, אחת מהעסקאות כללה "מספיק קוקאין בשביל העיר דאלאס כולה"

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

העבריין הישראלי משה מצרי נידון אתמול (שישי) ל-32 שנות מאסר בבית משפט פדרלי בלוס אנג'לס. מצרי, בן 49, עמד לטענת התביעה בראש ארגון פשע ישראלי והורשע בהלבנת כספים, התביעה המליצה לגזור עליו 34 שנות מאסר וסנגורו ביקש 12 שנים בלבד.

התובעים תיארו את מצרי כדמות מוכרת בעולם הפשע וכבעל קשרים קרובים לארגון הפשע הישראלי של הם אמרו כי הוא הלבין כמות גדולה של כסף ברחבי העולם שסייעה לממן סחר בינלאומי בסמים, ובמקרה אחד דן בעסקה שכללה "מספיק קוקאין בשביל העיר דאלאס כולה".

מצרי

עורך דינו של מצרי, דין סטיוורד, אמר כי בכוונתו לערער על גזר הדין. הוא תיאר את מצרי כאיש משפחה מסור ואדם דתי המבשל עבור כל בית הכנסת שלו מדי יום שישי. "האדם שאני מכיר, שכה מעורב בבית הכנסת שלו, הוא אדם שניתן להציל. אדם שבהינתן הסיכוי לנהל חיים, יוכל לשנות את הדברים שעשה", אמר עורך הדין.

התובע בתיק, רובין בייקון, אמר כי מצרי עשוי להיות איש משפחה טוב, אך הוא גם היה שחקן מרכזי בעולם הסחר בסמים. "על גזר הדין לשקף עד כמה רציניים היו הפשעים, ועד כמה היה מוכן משה מצרי להשתמש באלימות כדי לקבל את מבוקשו", אמר.

מצרי נולד בתל אביב, בן להורים מעיראק. הוא שירת בצה"ל, ועבר עם אשתו לארה"ב ב-1996. לבני הזוג חמישה ילדים, בגילים שש עד 18. מצרי נעצר ביולי 2013, לצד כמה חברים נוספים בארגון, בהם אדם שנעצר בבלגיה ואדם נוסף בהולנד, כחלק מחקירה בינלאומית מתואמת של המינהל לאכיפת חוקי הסמים בארה"ב, האף-בי-איי ומשטרת לוס אנג'לס. אחיו, שמואל מצרי, נעצר בישראל.

התביעה טענה כי מצרי ואנשיו ניהלו העברות כספים מורכבות באמצעות חשבונות ברחבי העולם, כולל קפריסין וגיברלטר. מצרי הסכים לסייע לשני סוכנים סמויים שהציגו עצמם כסוחר סמים קולומביאני ומקורב מלוס אנג'לס להעביר קוקאין מלוס אנג'לס ליוטה. הוא גם תכנן להבריח 20 קילוגרם קוקאין מפנמה לישראל, והציע עסקה לקניית מאה קילוגרם קוקאין שיועד להימכר בניו יורק, אמרה התביעה.

בין הגברים הנוספים שנעצרו עם מצרי, שניים הודו באשמה ונידונו לתקופות מאסר של עד שלוש שנים וחצי. משפטם של שלושה נוספים ייערך בשנה הבאה. גבר שישי, שי פנירי, נידון ביום חמישי ליותר מ-17 שנות מאסר על סחר בסמים והלבנת כספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ