גורמים אמריקאים: רוסיה אחראית למתקפת סייבר נגד הפנטגון

האקרים חדרו למערכת המיילים הבלתי מסווגת של צוות העובדים, ובעקבות זאת היא הושבתה למשך שבועיים. לדברי מקורות, נראה כי הפריצה בוצעה באמצעות מערכת שהפיצה נתונים בזמן קצר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

גורמים אמריקאים אמרו היום (חמישי) לרשת NBC כי רוסיה ביצעה מתקפת סייבר מתוחכמת נגד הפנטגון, וחדרה למערכת המיילים הלא מסווגת של הפנטגון. עם זיהוי התקיפה, הושבתה המערכת למשך כמעט שבועיים.

לפי הגורמים, הפריצה בוצעה בסביבות 25 ביולי והשפיעה על 4,000 אזרחים וחיילים שעובדים בפנטגון. מקורות אמרו כי נראה שמתקפת הסייבר בוצעה באמצעות מערכת אוטומטית שאספה במהירות כמויות עצומות של נתונים ובתוך דקה הפיצה את כל המידע לאלפי חשבונות באינטרנט.  לדבריהם, ישנו חשד כי ההאקרים הרוסים תיאמו את התקיפה המתוחכמת באמצעות חשבונות מוצפנים במדיה החברתית.

הגורמים אמרו כי לא ברור אם התקיפה נתמכה על ידי הממשלה הרוסית או בוצעה על ידי בודדים. עם זאת, בהתחשב בהיקף התקיפה, "ברור כי זו עבודה של מדינה", הוסיפו.

לפני כחודשיים הודיע הממשל האמריקאי על מה שנראה כמתקפת הסייבר הגדולה ביותר על מערכת המחשבים הפדרלית שלו, שבמהלכה נחשפו נתונים אישיים רגישים של לפחות ארבעה מיליון עובדי מדינה בעבר ובהווה.

גורמים רשמיים בסוכנות הפדרלית האמריקאית, האחראית על ניהול כוח האדם של עובדי המדינה, מסרו כי האקרים פרצו למערכות המחשוב שלה וכי הפריצה התגלתה באפריל, אולם החלה ככל הנראה כבר בסוף השנה שעברה. הם סירבו לומר מי אחראי לכך. גורמים רשמיים אחרים בארצות הברית שסירבו להזדהות בשמם מסרו ל"וושינגטון פוסט" כי האחראים לפריצה הם האקרים סינים. גם הסנאטורית הרפובליקאית סוזאן קולינס אמרה כי ההערכות הן שמקור ההאקרים הוא סין.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ