מגיש של רשת החדשות בספרדית יוניוויז'ן סולק ממסיבת עיתונאים של טראמפ

חורחה ראמוס התפרץ בשאלה במסיבת העיתונאים, אך טראמפ אמר כי זה לא תורו והוסיף: "תחזור ליוניוויז'ן". במקביל, נשיא פוקס ניוז דרש מטראמפ להתנצל על ציוצים נגד מגישת הרשת

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

חורחה ראמוס, מגיש ברשת הטלוויזיה דוברת הספרדית יוניוויז'ן, סולק הלילה (רביעי) ממסיבת עיתונאים של דונלד טראמפ בדובוק, איווה, לאחר שהמתמודד בפריימריז של המפלגה הרפובליקאית אמר לעיתונאי כי הוא שואל שאלה שלא בתורו.

ראמוס, שלאחר מכן שב לאירוע, דחק בטראמפ להשיב לו על שאלתו, אף שזה דרש ממנו כמה פעמים לשבת. לאחר שראמוס אמר כי יש לו זכות להציג את השאלה, אמר לו טראמפ: "לא, אין לך. לא קראתי לך. תחזור ליוניוויז'ן". בעוד ראמוס המשיך לנסות להציג את שאלתו, טראמפ פנה לכתב אחר. לאחר מכן מאבטח ניגש אל ראמוס והוציא אותו מהחדר.

כשנשאל בהמשך מסיבת העיתונאים על התקרית, השיב טראמפ: "אני לא ממש יודע עליו הרבה. אני לא מאמין שאי פעם פגשתי אותו, חוץ מכשהוא התחיל לצעוק. לא אני ליוויתי אותו החוצה, תצטרכו לדבר על זה עם האבטחה". טראמפ אמר כי לא משנה לו אם ראמוס ישוב לאולם. "זה בוודאות לא היה תורו... הוא פשוט נעמד והתחיל לצעוק, כך שאולי זוהי גם אשמתו", אמר והוסיף כי ראמוס "הוא בבירור אדם רגשי מאוד".

לאחר ששב למסיבת העיתונאים, ראמוס, שנוהג למתוח ביקורת על עמדתו של טראמפ בנוגע למהגרים בלתי חוקיים, קיבל הזדמנות להציג לטראמפ שאלה בנושא. איל הנדל"ן המוביל במרוץ הרפובליקאי לנשיאות הפך את סוגיית ההגירה לנושא מרכזי במסע הבחירות שלו, ואמר כי הוא יגרש את כל המהגרים הלא חוקיים ויבטל את הצווים בנושא של הנשיא ברק אובמה.

בתחילת מסע הבחירות שלו בחודש יוני אמר טראמפ כי מקסיקו שולחת "פושעים ואנסים" לארה"ב, התבטאות שעוררה זעם רב בקרב קבוצות היספאניות לזכויות אזרח ורבים נוספים.

בהצהרה שמסר לאחר התקרית, אמר נשיא יוניוויז'ן ניוז, אייזק לי, כי ראמוס ביקש בעבר לראיין את טראמפ. "היינו שמחים שטראמפ יישב לראיון מעמיק עם חורחה, וידבר על פרטי הצעותיו", נמסר בהצהרה.

בינתיים ממשיך טראמפ להסתבך עם רשת החדשות פוקס, לאחר שנשיא הרשת קרא לו להתנצל בעקבות סדרת ציוצים שפרסם בטוויטר נגד מגישת הרשת מייגן קלי. קלי היתה אחת המנחים בעימות בין המועמדים הרפובליקאים לנשיאות שערכה הרשת בתחילת החודש, וטראמפ טוען כי היא שאלה אותו שאלות לא הוגנות.

ביום שני בערב כתב טראמפ בטוויטר כי קלי, שבדיוק שבה מחופשה, לא היתה במיטבה וכי תוכנית הערב של פוקס היתה טובה יותר בלעדיה. הוא גם צייץ מחדש ציוצים של גולשים אחרים, שהתייחסו לקלי כ"בימבו".

"המתקפה הפתאומית, ללא כל התגרות, של טראמפ על מייגן קלי במהלך תוכניתה אתמול בלילה אינה מקובלת ומטרידה", מסר נשיא פוקס ניוז, רוג'ר איילס, בהצהרה שמסר הלילה. "דונלד טראמפ מתנצל לעתים נדירות, אולם במקרה הזה, עליו לעשות זאת. מעולם לא הורתענו על ידי פוליטיקאים או כל אדם אחר התוקף אותנו על כך שאנו עושים את עבודתנו, ובטח שלא נהיה מאויימים על ידי איש, ואנו ודאי לא הולכים להתחיל לעשות זאת כעת", אמר.

בהצהרה שמסר, אמר טראמפ כי הוא אינו חושב שקלי היא "עיתונאית איכותית". "אני מקווה כי בעתיד יתברר שאני טועה, ושהיא מסוגלת להעלות את הסטנדרטים שלה לרמת המקצועניות שמגיעה לרשת כמו פוקס", אמר.

טראמפ מאשים את הרשת וקלי בכך שנשאל שאלות נוקבות יותר מיתר המועמדים בעימות הרפובליקאי. הוא גם זכה לביקורת רבה כשהשתלח בקלי אחרי לאחר מכן, ורמז בראיון כי היא היתה במחזור בזמן העימות.

טראמפ וראמוס במסיבת העיתונאים באיווהצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ