אשה הוצאה להורג בג'ורג'יה לראשונה זה 70 שנה

קלי גיסנדאנר הומתה בזריקת רעל לאחר ששכנעה את מאהבה לרצוח את בעלה. הרוצח מרצה מאסר עולם ויהפוך זכאי לחנינה ואילו כל בקשותיה לחנינה נדחו, כולל קריאת האפיפיור להקלה בעונשה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים63
לוגו אי-פי
אי-פי

במדינת ג'ורג'יה, , הוצאה הבוקר (רביעי) להורג האשה היחידה שנמצאה ברשימת הנידונים למוות בארה"ב. קלי רני גיסנדאנר, בת 47, הורשעה בתכנון רצח בעלה, דגלאס גיסנדאנר, בפברואר 1997. היא הומתה בזריקת רעל בבית סוהר ג'קסון והפכה לאשה הראשונה זה 70 שנה שמוצאת להורג במדינה הדרומית.

כל הערעורים שהגישה גינסדאנר ובכלל זה שורת ערעורים לבית המשפט העליון של ארה"ב – נדחו. אתמול נדחתה עתירה שהגישה לבית המשפט העליון של ג'ורג'יה ולוועדת החנינות בבקשה לאפשר לה למסור עדות אופי נוספת מצד תומכיה וכן את בקשת שניים משלושת ילדיה לחוס על חייה. הוועדה דנה גם במכתב ששלח אליה השבוע נציגו של האפיפיור פרנסיסקוס בעניינה של גיסנדאנר ובו הדגיש את קריאתו של הכס הקדוש לביטול עונש המוות בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק.

קלי גיסנדאנר בבית הסוהרצילום: אי־פי

מועד ההוצאה להורג של גיסנדאנר כבר נדחה פעמיים בחודשים האחרונים. הטענה המרכזית של עורכי דינה היתה כי עונש המוות "אינו פרופורציונלי" ביחס לעונש שקיבל מאהבה של גיסנדאנר, גרגורי אוון, שהיה האיש שביצע את הרצח בפועל בדקירות סכין. אוון מרצה עונש מאסר עולם ובשנת 2022 יהפוך לזכאי לחנינה. טענה אחרת של סניגוריה של גיסנדאנר היתה כי מאז 1976 לא הוצא אדם להורג בג'ורג'יה מבלי שביצע מעשה רצח בעצמו. טענה שלישית היתה שגיסנדאנר השתנתה לאורך שנותיה בכלא ועוסקת כיום בתמיכה באסירות.

במהלך המשפט התברר כי גיסנדאנר היתה הגורם המניע לרצח. בשלהי 1996 ניסתה כמה פעמים לשכנע את אוון לרצוח את בעלה ודחתה את הצעותיו של האחרון לפנות להליך גירושין. לבסוף הסכים אוון לבצע את המעשה. הוא ארב לדגלאס גיסנדאנר בבית המשפחה, הכריח אותו לנסוע ליער ושם דקר אותו כמה פעמים למוות. אוון הכחיש בתחילה את מעורבותו, אך נשבר אחרי שהרומן בינו לבין גיסנדאנר נחשף. הוא הסכים להסדר טיעון שבמסגרתו העיד נגד גיסנדאנר.

בסרטון: שיחה עם אשת הדת שליוותה את גיסנדאנר בשעות שלפני ההוצאה להורג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ