רשת פוקס מדווחת: ביידן יכריז על הצטרפותו למרוץ לנשיאות תוך 48 שעות

אם יצטרף למרוץ הדמוקרטי עשוי ביידן לגרור את המפלגה למרוץ פנימי ארוך ויקר. בעבר דווח כי סגן הנשיא צפוי להכריז על הצטרפות למרוץ, אולם כל תאריכי היעד חלפו ללא התבטאות מצידו

"הארץ" וניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סגן הנשיא ביידן, בניו יורק בסוף השבועצילום: אי־פי

סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן יצטרף למרוץ לנשיאות "מוקדם מאשר מאוחר", כך דווח היום (שני) ברשת החדשות פוקס ניוז. הדיווח בפוקס מסתמך על שלושה מקורות, שלטענתם סגן הנשיא יצטרף בקרוב אל חמשת המתמודדים הדמוקרטים שכבר הכריזו על מועמדותם. פרשן מטעם רשת החדשות, ברט באייר, ציין בשידור כי סגן הנשיא עשוי להכרז על החלטתו "ב–48 השעות הקרובות".

במקביל, רשת החדשות אן־בי־סי דיווחה אף היא כי ביידן צפוי להכריז על החלטתו ב–48 השעות הקרובות, זאת בהסתמך על שני מקורות. עם זאת, אן־בי־סי לא ציינה מה צפויה להיות החלטתו של סגן הנשיא.

דיווח על הכרזתו הצפויה של ביידןקרדיט: פוקס ניוז

שתי רשתות החדשות דיווחו במקביל על הכרזתו הצפויה של ביידן, אך זוהי לא הפעם הראשונה שנפוצו דיווחים מסוג זה. כך, הוול סטריט ג'ורנל, הפינגטון פוסט, פוליטיקו ועוד דיווחו עוד ביוני ומדי חודש מאז כי ביידן צפוי להכריז על החלטתו בקרוב. כל תאריכי היעד שהוכרזו חלפו ללא התבטאות מצדו של סגן הנשיא.

זה מספר חודשים שביידן שוקל להצטרף למרוץ לנשיאות ארה"ב, והתקשורת בארה"ב מנסה לצפות את צעדיו של סגן הנשיא, העשויים לשנות את מאזן הכוחות בין המתמודדים הדמוקרטים במרוץ לנשיאות. כניסה מאוחרת של סגן הנשיא לתחרות על המועמדות הדמוקרטית עלולה לסבך את האסטרטגיה של שרת החוץ לשעבר הילרי קלינטון, בעיקר אם יצליח להציג את עצמו בפני מצביעים מקבוצות מיעוט כיורשו הלגיטימי של נשיא ארה"ב ברק אובמה.

לקמפיין בחירות של ביידן עשויות להיות השלכות נוספות. אם יצליח לרופף את אחיזתה של קלינטון בקרב מצביעים לא־לבנים עד לבחירות המקדימות בדרום קרוליינה, נוואדה ומדינות דרומיות נוספות, עלולה להיווצר תחרות ארוכה, מזיקה ויקרה למפלגה הדמוקרטית.

עם זאת, מראיונות עם אסטרטגים דמוקרטים וסקרים שנערכו על ידי המפלגה הדמוקרטית עצמה עולה כי לביידן לא יהיה קל לגזול מצביעים שחורים והיספנים מקלינטון, שלצד בעלה ממשיכה ליהנות מפופולריות רבה בקרב קבוצות אלה. כדי להצליח במשימה זו, אומרים האסטרטגים, ביידן יזדקק לעזרה רבה או למזל רב. כדי שמצביעים מקבוצות מיעוט, ובעיקר נשים שחורות והיספניות, יעבירו את נאמנותם מהאשה הראשונה שעשויה להיבחר לנשיאה לגבר לבן, יהיה על סגן הנשיא להוכיח שקלינטון מסבה נזק פוליטי למיעוטים.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ