אי-פי
רויטרס
;שוטר חוסם את הגישה לבית ספר בלוס אנג'לס, היום
שוטר חוסם את הגישה לבית ספר בלוס אנג'לס, היוםצילום: אי־פי
אי-פי
רויטרס

למעלה מ-1,000 בתי ספר ציבוריים נסגרו היום (שלישי) בלוס אנג'לס ו-640 אלף תלמידים (מגני ילדים ועד כיתות י"ב) שטרם החלו את יום הלימודים, נקראו שלא להגיע למוסדות החינוך בשל התרעה על טרור. האיום הועבר באימייל שמוצאו בגרמניה. האימייל הגיע גם למשטרת ניו יורק, אולם זו התייחסה אליו כמתיחה.

מפקד משטרת לוס אנג'לס קיים מסיבת עיתונאים ובה הודיע על סגירת כל בתי הספר הציבוריים בעיר, בעקבות התרעה מפני טרור שפרטיה נבדקים בשעה זו. ההתרעה פורסמה מעט אחרי השעה 07:00 (שעון מקומי). הורים קיבלו מסרונים בהם נקראו לקחת את הילדים שכבר יצאו לבית הספר. בשלב זה הוחלט כי בתי הספר יישארו סגורים לאורך כל שעות היום.

מפקד משטרת לוס אנג'לס במסיבת עיתונאים

"קיבלנו התרעה אלקטרונית. האיום נבחן כעת. סגרנו את בתי הספר כדי להבטיח שהקמפוסים בטוחים. קיבלנו איומים הנוגעים לבתי ספר רבים וקיבלנו החלטה תוך לקיחת מרחב ביטחון", נמסר בהודעת המשטרה. הממונה על בתי הספר במשטרת לוס אנג'לס, ראמון קורטינס, אמר: "אנו מקבלים איומים כאלה כל הזמן, אך זהו איום נדיר". גורם במערכת אכיפת החוק בלוס אנג'לס הוסיף כי האיום "אינו נתפש כחמור", אולם לא מסר פרטים נוספים.

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כי האיום הגיע למחשבו של חבר דירקטוריון באחד מבתי הספר בלוס אנג'לס אמש בשעות הלילה המאוחרות ובו נמסרו פרטים על "חבילות, תיקים ומטענים נוספים" שהוטמנו, אך לא ברור היכן. דוברת המשטרה מסרה כי "ההתרעה התקבלה מכתובת IP בפרנקפורט, גרמניה".

נציב משטרת ניו יורק, ויליאם בראטון, שוחח עם עמיתו בלוס אנג'לס ואמר לו כי הוא סבור שכוחותיו "מגיבים יתר על המידה". לדבריו, הכותב האימייל אמנם הציג עצמו כג'יהאדיסט "אך עשה טעויות שהעידו על כך שמדובר במתיחה". גם ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אמר כי הרשויות בעירו לא ייחסו לאיום אמינות. "אגף המודיעין של משטרת ניו יורק הגיע למסקה יחד עם הבולשת הפדראלית שהאיום הזה אינו אמין", אמר.

מחוז לוס אנג'לס הוא השני בגודלו בארה"ב וקיימים בו יותר מאלף בתי ספר. המחוז מתפרש על פני 1,865 קמ"ר וכלל את העיר לוס אנג'לס ויותר מ-30 ערים קטנות יותר. אחת הערים הללו היא סן ברנרדינו, שבה התרחשה בראשית החודש מתקפת טרור במסיבת חג מולד במוסד טיפולי. 14 נהרגו בהתקפה שבוצעה על ידי גבר ואשה שעברו הקצנה בהשראת ארגון המדינה האיסלאמית.

בית ספר תיכון שנסגר בלוס אנג'לס, היום
בית ספר תיכון שנסגר בלוס אנג'לס, היוםצילום: רויטרס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ