לפחות 3 זוכים בפרס הגדול ביותר בהיסטוריה של הלוטו בארה"ב

אחד הזוכים, שיחלקו 1.5 מיליארד דולר, רכש את הכרטיס דקות ספורות לפני ההגרלה. סכום הפרס עמד תחילה על 40 מיליון דולר ומאז הוגרל 19 פעמים מבלי שאיש ניחש את המספרים הנכונים

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

4-8-19-27-34 ו-10 - אלו המספרים שעלו בגורל בהגרלת הלוטו הגדולה ביותר בתולדות "הפאווארבול", הלוטו האמריקאי. בפרס, שהגיע לסכום עצום של 1.5 מיליארד דולר, זכו לפחות שלושה בעלי כרטיסים. אחד הזוכים הוא גבר או אשה מצ'ינו הילס, פרבר של לוס אנג'לס, שקנה את הכרטיס דקות ספורות לפני ההגרלה. שני הכרטיסים הנוספים נקנו בפלורידה ובטנסי.

אם לא יתווספו זוכים נוספים, שלושת העולים בגורל יחלקו ביניהם את הפרס הגדול. אם יחליטו לקבלו בתשלום חד פעמי יקטן הסכום ל-930 מיליון דולר או 561.7 מיליון דולר אחרי מס. בכדי לקחת את כל הסכום יידרשו הזוכים לקבלו "בתשלומים" על פני 30 שנה. דוברת פאווארבול, קלי קרייפ, אמרה כי הואיל ומדובר בתקופה ארוכה מאוד, מרבית הזוכים בוחרים במזומנים.

מוכר בחנות בפרבר של לוס אנג'לס לאחר שנודע כי מכר את אחד הכרטיסים הזוכים, היוםצילום: רויטרס

אם איש לא יגיע לדרוש את הפרס עד להגרלה הבאה ביום שבת, יגיע הפאווארבול לסכום של שני מיליארד דולר - כך הודיעה ועדת הלוטו בטוויטר. בנוסף נמסר כי עוד עשרות בני אדם זכו בפרסים קטנים יותר הנעים בין 50 אלף דולר לשני מיליון דולר בקליפורניה ובמדינות נוספות. בין הזוכים הגדולים היו שלושה בעלי כרטיסים השווים כל אחד מיליון דולר ושנקנו בקונטיקט וכרטיס נוסף שווה שני מיליון דולר שנקנה באייווה. חמישה כרטיסים אחרים, השויים מיליון דולר כל אחד, נמכרו במישיגן.

הסיכויים לזכות בפרס הגדול הם אחד מתוך 292 מיליון. למשתתפי הפאווארבול הממוצעים הסיכויים גדולים יותר (אחד מתוך 1.9 מיליון). למיליוני האמריקאים שעמדו בתור ברחבי ארה"ב כדי לקנות כרטיס בעלות שני דולר, הסיכויים הנמוכים לא הפריעו.

הפרס הגדול הוא לא רק הגדול ביותר בהיסטוריה של הפאווארבול אלא גם הגדול ביותר אי פעם בכל משחק לוטו אחר בארה"ב. הסכום הראשוני של הפרס עמד בתחילה, ב-7 בנובמבר, על סכום של 40 מיליון דולר והוא הוגרל מאז יותר מ-19 פעמים, אך אף אחד לא הצליח לנחש נכונה את ששת המספרים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ