רויטרס

רוב פורד, שכיהן כראש העיר טורונטו ושנותיו הסוערות בתפקיד כללו סקנדלים תקשורתיים והודאה בכך שעישן קראק, מת היום (שלישי) לאחר 18 חודשי מאבק במחלת הסרטן. ההודעה על מותו נמסרה ממשרדו.

פורד, בן 46 במותו, כיהן כחבר מועצה העיר מטעם המפלגה השמרנית. בחודשים האחרונים הוא טופל בשל סוג אלים במיוחד של סרטן, שלא נעלם על אף ניתוחים וכמה סיבובים של כימותרפיה. מחליפו של פורד בתפקיד ראש העיר, ג'ון טורי, הציע את תנחומיו למשפחתו של פורד ואמר כי הוא היה "אדם שאמר את דעתו והתמודד למשרה ציבורית בשל דעותיו הנחושות ואמונתו החזקה".

פורד, באירוע מפגש עם בוחרים בטורונטו ב-2014צילום: אי־פי

פורד, נשוי ואב לשני ילדים צעירים, אובחן כחולה בסוג נדיר של סרטן בספטמבר 2014, לאחר שאושפז בשל כאבים בבטנו. הוא עצר את הקמפיין שלו לבחירה מחדש לראשות העיר, ובמקום להמשיך לכהונה נוספת בתפקיד הבכיר נבחר למועצת העיר. לאחר מותו של פורד, המנהיגה הזמנית של מפלגת השמרנים רונה אמברוז, אמרה כי היה "לוחם בלתי נלאה בשביל משלם המסים ודובר אמיתי של האנשים אותם ייצג".

פורד אובחן כחולה סרטן זמן קצר לאחר שהגיע לכותרות העיתונים ברחבי העולם בשל התנהגותו יוצאת הדופן: בעת שכיהן כראש העיר הוא הודה בכך שעישן קראק, רכש סמים לא חוקיים ונהג בהשפעת אלכוהול. בסרטונים שפורסמו באינטרנט ובתקשורת נראה פורד שתוי, מקלל, משתמש בביטויים גזעניים ומאיים באלימות. עם זאת, פורד דחה את הקריאות להתפטרותו ותחת זאת נרשם במרפאה שיקומית במאי 2014, לאחר שהודה כי יש לו בעיית אלכוהול שיצאה משליטה. חודשיים לאחר מכן נראה פורד שוב בציבור, בריא יותר, אך עדיין סובל מהשמנת יתר. הוא הודיע אז כי הוא מתחרט על כך שלא הלך לשיקום מוקדם יותר בחייו.

פורד נבחר לראשות העיר טורונטו באוקטובר 2010, אז זכה ב–47% מהקולות המצביעים. באותה מערכת בחירות גבר פורד על יריביו הליברלים בזכות קמפיין שקרא לעצירת בזבוז הכספים בעירייה ולחיזוק התמיכה בפרברים. באחד מראיונותיו לרשת החדשות פוקס ניוז אמר פורד כי הוא מקווה להתמודד יום אחד לתפקיד ראש הממשלה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ