סרטון תיעד שוטר בבית ספר בארה"ב משליך בכוח תלמידה בת 12 על הרצפה

התקרית שאירעה בחודש שעבר עוררה כעס רב וקריאה להוציא באופן מידי את השוטרים מבתי הספר ברחבי ארה"ב

גרדיאן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גרדיאן

סרטון וידיאו המתעד תלמידה בת 12 מושלכת בכוח על הקרקע על ידי שוטר בבית ספר בסן אנטוניו שבטקסס עורר כעס רב בקרב רבים המתנגדים לנוכחות שוטרים בבתי הספר בארה"ב.

בסרטון, שצולם ב-29 במארס, נראה שוטר מנסה לעצור ולרסן את התלמידה ג'ניסה ולדס, ואז משליך אותה בכוח לקרקע. "היא נפלה ישר על הפנים", אמר אחד התלמידים שהיה עד למקרה. גורמים בבית הספר שבו אירעה התקרית אמרו כי הסרטון "מטריד מאוד" והבטיחו לחקור את המקרה. השוטר בסרטון לא זוהה באופן רשמי, אולם בכלי תקשורת שונים דווחו כי שמו הוא ג'ושוע קהם ובעקבות החקירה הוא הוצא לחופשה בתשלום.

שוטר בבית ספר בארה"ב משליך בכוח תלמידה על הרצפה

"אני רק רוצה שיעשו עם זה משהו", אמרה גלוריה ולדס, אמה של ג'ניסה, לסן אנטוניו אקספרס. "משום שהוא יכול לחזור ולעשות את זה שוב לבת שלי או לתלמיד אחר", הוסיפה. לפני שהשוטר השליך את התלמידה לרצפה, נשמעו התלמידים קראים לה "ג'ניסה תירגעי". לדברי גלוריה, בתה היתה מעורבת בריבים עם תלמידה אחרת שלא נראית בסרטון. אחרי שהוא השליך אותה על הקרקע בכוח, השוטר אזק את ג'ניסה והרחיק אותה מהמקום.

"הסרטון הזה משקף את הצורך הדחוף לנקוט צעדים ולהוציא את המשטרה מבתי הספר שלנו", אמרה ג'ודית בראון דיאניס, מנהלת בארגון Advancement Project המתמקד בנושאי צדק גזעי. "זה לא הוגן שילדה בת 12 שהיתה מעורבת באיזה וויכוח תעבור התעללות אכזרית ולא אנושית כזאת", הוסיפה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ