שנתיים מאסר נגזרו על הצעיר שאובחן כחולה ב"עשרת" וברח למקסיקו

השופט קבע כי איתן קואץ' ירצה 180 יום בכלא על כל אדם שהרג, לאחר שבעבר לא נאסר משום שהוא סובל מסינדרום של בני עשירים. קואץ' הוסגר לארה"ב לאחר שהפר את תנאי שחרורו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן קואץ' מובא לבית המשפט, אתמול

הצעיר האמריקאי שהרג ארבעה בני אדם כשנהג בשכרות, טען בבית המשפט כי יש להקל בעונשו משום שהוא סובל מסינדרום הפוגע בבני עשירים, ואז נמלט למקסיקו לאחר שהפר את תנאי שחרורו, נשפט לפני שלושה ימים (שני) לכשנתיים מאסר.

שופט בבית משפט מחוזי, וויין סאלבנט, פסק כי על איתן קואץ', שטען כי הוא חולה "עשרת", לרצות 180 יום בכלא עבור כל אדם שהרג, ומסר כי בית המשפט יתכנס פעם נוספת בעוד כשבועיים כדי לשקול לשנות את תנאי המאסר לאחר שכל אחד מהצדדים יגיש את טיעוניו בכתב. "שום דבר שאני עושה אינו חקוק באבן", אמר סאלבנט.

בתחילת ההליך המשפטי, ציין השופט כי לא יכריע כמה זמן ייאלץ קואץ', שמלאו לו 19 השבוע, להשאר בבית הכלא המחוזי. אולם לאחר מכן שקל סאלבנט פעם נוספת את עמדתו והטיל את העונש על הנאשם.

ב–15 ביוני 2013, קואץ', שהיה בן 16 בזמנו, וקבוצה של חבריו, גנבו בירה מחנות ויצאו לנסיעה ברחובות העיר. קואץ' נהג במכונית ופגע בארבעה בני אדם שצעדו לצד הדרך על כביש מחוץ לבורלסון בטקסס, והרג אותם. אחד הנוסעים ברכב שבו נהג קואץ' שותק וספג פגיעה מוחית. המקרה של קואץ' הגיע לכותרת ברחבי העולם לאחר שעד מטעם ההגנה טען כי הוא סובל מ"עשרת" – סינדרום שלטענת ההגנה תוקף בני עשירים שהוריהם מפנקים אותם בילדותם, ועל כן הם אינם מבינים את השלכות מעשיהם.

שופטת בית משפט לקטינים, ג'ין בויד, סירבה להטיל עליו את העונש שביקשו התובעים – 20 שנות מאסר – ופסקה כי יש להעבירו לטיפול אורך טווח ועשר שנות מאסר על תנאי. ההחלטה עוררה את זעם משפחות  ההרוגים והפצועים בתאונה. אחרים הטילו ספק בכך שצעיר מרקע פחות מבוסס היה מקבל יחס דומה מבית המשפט.

סרטון בו נראה לכאורה הצעיר שלקה ב"עשרת" מפר תנאי מעצרקרדיט: Funny Here

בחודש דצמבר אשתקד, חוקרים החלו לבדוק אם קואץ' הפר את תנאי המאסר על תנאי לאחר שהופיע ברשת סרטון בן שש שניות שבו נראה במסיבה שבה נצרך אלכוהול, אז נעלם קואץ'. הוא נמצא מאוחר יותר עם אמו, טוניה קואץ', בפוארטו וואלרטה במקסיקו, שם נעצרו והושבו לארצות הברית. מאחר שנמלט, קואץ' הועבר למתקן מעצר לבני נוער עם השבתו לטקסס.

התביעה לא ביקשה עונש מיוחד בבית המשפט לקטינים בשל הפרת המאסר על תנאי משום שהוא היה עתיד לצאת מהמערכת עם הגיעו לגיל 19. תחת זאת, התיק של קואץ' הועבר לבית משפט לבגירים, שם נידון לעונש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ