צבא ארה"ב ביטל סופית את האיסור על גיוס טרנסג'נדרים

שר ההגנה האמריקאי הודיע הערב כי טרנסג'נדרים אמריקאים יוכלו מעתה לשרת בגלוי בצבא ללא חשש שיסולקו. סקר חדש: קהילת הטרנסג'נדרים בארה"ב מונה כ-1.4 מיליון גברים ונשים

ניו יורק טיימס ורויטרס
ניו יורק טיימס ורויטרס

צבא ארה"ב ביטל סופית את האיסור על גיוס טרנסג'נדרים, כך הודיע היום (חמישי) שר ההגנה האמריקאי אשטון קרטר, שאמר כי טרנסג'נדרים אמריקאים יוכלו מעתה לשרת בגלוי בצבא ללא חשש שיסולקו בשל זהותם המגדרית. ההחלטה התקבלה על רקע סקר חדש המתפרסם במדינה, לפיו כ-1.4 מיליון גברים ונשים בוגרים בארה"ב מזדהים כטרנסג'נדרים - פי שניים מההערכות הקודמות. 

הנתון החדש אודות מספרם הרב של טרנסג'נדרים וטרנסג'דריות בארה"ב עלה מניתוח נתונים חדשים שהתקבלו מהממשל הפדרלי וממדינות שונות. הנתון החדש — על אף היותו רק 0.6% מהאוכלוסיה הבוגרת בארה"ב — קרוב לוודאי יעורר שאלות באשר ליכולתם של שירותי המדינה השונים לתמוך באוכלוסיה שגודלה רב יותר מכל הערכה קודמת של מקבלי ההחלטות.

"יש פתגם שאומר: 'מקבלי ההחלטות לא יספרו אותך עד שמישהו סופר אותך'", אמר גארי ג'. גייטס, דמוגרף שניהל בעבר את "מכון וויליאמס" מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס, הארגון שערך את ניתוח הנתונים ומתמקד במשפט ובנושאי מדיניות הקשורים לאוריינטציה המינית ולזהות מגדרית. מכון ויליאמס הוא גם ארגון המחקר שקבע את ההערכה המקובלת לפני חמש שנים. הנתון החדש שנמסר על ידו התקבל ממאגר נתונים פדרלי הרבה יותר גדול מזה שעל פיו נקבעה ההערכה הקודמת, לפיה שיעור הטרנסג'נדרים בארה"ב עומד על 0.3%, או 700,000 גברים ונשים.

החוקרים, שציינו כי צעירים בגילאים 18 עד 24 נוטים להזדהות בקלות רבה יותר כטרנסג'נדרים, אמרו כי ההערכות החדשות משקפות חלקית את המודעות החברתית הגוברת לגבי זהות טרנסג'נדרית. הבדיקה עשויה גם להבליט את הקשיים בהשגת נתונים מובהקים תוך התבססות על עדויות אנשים שמזדהים כטרנסג'נדרים. במדינות ארה"ב שנחשבות למתקדמות יותר - אנשים רבים יותר הזדהו כטרנסג'נדרים. לעומת זאת, במדינות מסורתיות יותר, מעטים הודו בכך גלויות על אף שהשאלונים היו אנונימיים.

הנתונים החדשים התקבלו מתשובות לשאלה ש–19 ממדינות ארה"ב הוסיפו לסקר בריאות טלפוני מקיף ב–2014, שנערך למען המרכזים למניעת מחלות ולמעקב אחרי גורמי התנהגות מסוכנים. החוקרים השתמשו גם בנתונים שנאספו על ידי המשרד למפקד תושבים בשאר 31 המדינות, ופיתחו בעזרתם את הערכותיהם.

מארה קיסלינג, מנכ"לית "המרכז הלאומי לשוויון טרנסג'נדרים", ארגון לסיוע ולהדרכה שמרכזו בוושינגטון, קידמה בברכה את ההערכות החדשות ואמרה שהיא צופה שעם הזמן המספרים ימשיכו לעלות. היא הצביעה על צפון קרוליינה, מדינה שבה יש חקיקה שנויה במחלוקת על נגישות הקהילה הטרנסג'נדרית לחדרי שירותים ולמדיניות נגד אפליה. החוקרים מעריכים כי מספר הטרנסג'נדרים במדינה זו מגיע ל–44,750.

"גם אם יש שם 30 אלף או 40 אלף, זה הרבה יותר ממה שהם חשבו", אמרה קיסלינג. "זה עוזר לנו לומר: 'אל תנצלו אותנו באופן פוליטי. עליכם לעזור לנו. רבים מאיתנו חיים במדינה שלכם'".

קֶרית' קונרון, אפידמיולוגית חברתית במכון פנוויי בבוסטון, שמפתח בין השאר תוכניות בריאות להומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, אמרה כי המספרים החדשים עשויים להשפיע על תכנון שירותי תמיכה בצורה יעילה יותר. "זה מוכיח שיש קשישים טרנסג'נדרים, שמוחזקים במוסדות סיעודיים וזקוקים לשירותים. אם נתבונן קדימה, יהיו עוד צעירים ובני נוער טרנסג'נדרים שהם פגיעים מבחינה כלכלית וצריכים ללמוד בבתי ספר".

תגובות