רויטרס

קנדה שוקלת להוסיף אופציה שלישית לאפשרויות ציון המגדר בתעודות הזהות - מגדר נייטרלי - כך הודיע אתמול (ראשון) ראש הממשלה ג'סטין טרודו.

טרודו, שהוא גם ראש הממשלה הקנדי הראשון שהשתתף אתמול במצעד גאווה בטורונטו, לא פירט מעבר לכך, אך ציין שהממשלה בודקת מה "הדרך הטובה ביותר" לעשות זאת ובודקת מה נהוג במקומות אחרים. "זה חלק מתנופתה של ההיסטוריה לכיוון הצדק", אמר.

ראש הממשלה ג'סטין טרודו רוקד במצעד הגאווה בטורונטו, אתמול

בשבוע שעבר הודיעה מדינת המחוז אונטריו שתתיר ציון מגדר שלישי, שיסומן באות X, ברישיונות נהיגה, המשמשים בצפון אמריקה לצורכי זיהוי. במדינות שונות ובהן אוסטרליה, ניו זילנד ונפאל ניתן כעת לציין X כסימן של מגדר.

טרודו הוסיף שהחלטתה של ממשלת קנדה להקל את ההגבלה בקבלת תרומות דם מגברים המקיימים יחסי מין עם גברים "אינה מספיקה", וציין שהממשלה תפעל לבטל עוד מההגבלות. שירותי הדם הקנדיים הודיעו שגברים המקיימים יחסי מין עם גברים יוכלו מעתה לתרום דם שנה אחת אחרי התנזרות מיחסים. בעבר נדרשו להתנזר במשך חמש שנים.

טרודו ציין כי יש משמעות מיוחדת למצעד הגאווה השנה בגלל הטבח באורלנדו, שבו נהרגו 49 בני אדם שבילו במועדון של הקהילה הגאה. "עלינו לזכור עד כמה חשוב קיומם של מרחבים בטוחים וקהילות בטוחות, דוגמת מועדון 'פולס'", אמר.

ראש הממשלה טרודו מצטלם עם אזרחים במצעד הגאווה בטורונטו, אתמולצילום: Mark Blinch/אי־פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ