נאס"א פרסמה תמונה ראשונה של צדק שצולמה ממסלולו על ידי הגשושית ג'ונו

הגשושית שידרה את התמונה ביום שבת, שישה ימים אחרי שהגיעה ליעדה במסלול הכוכב. תמונות באיכות טובה יותר יהיו זמינות רק בעוד מספר שבועות

אי-פי ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
צדק, הכתם האדום ושלושת ירחיו כפי שצולמו מהגשושית ג'ונו
צדק, הכתם האדום ושלושת ירחיו כפי שצולמו מהגשושית ג'ונוצילום: Juno/אי־פי
אי-פי ו"הארץ"

גשושית החלל ג'ונו של סוכנות החלל האמריקאית (נאס"א) שידרה ביום שבת בפעם הראשונה תמונות ממסלולו של כוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש – צדק (יופיטר).

בשבוע שעבר, חמש שנים לאחר שיצאה למשימתה, הצליחה ג'ונו להגיע ליעדה במסלול הכוכב, לאחר שגמעה 2.7 מיליארד ק"מ מכדור הארץ. אתמול פרסמה סוכנות החלל את התמונה בה נראה צדק ממרחק 4.3 מיליון ק"מ מהגשושית, מוקף בשלושה מתוך ארבעת ירחיו הגדולים – איו, אירופה וגנימד, הנחשב לירח הגדול ביותר במערכת השמש. בתמונה ניתן להבחין גם בכתם האדום הגדול – הסופה המתמשכת על הכוכב, שקיימת יותר מ-300 שנה.

מצלמתה של ג'ונו הופעלה רק שישה ימים אחרי שהיא הגיעה ליעדה במסלול. לפי הסוכנות, תמונות באיכות טובה יותר של ענק הגז יגיעו רק בעוד כמה שבועות. "התמונות מג'ונו מוכיחות שהגשושית שרדה את המפגש הראשוני עם הקרינה החזקה של צדק מבלי שתהיה פגיעה בה והיא מוכנה להתקרב עוד לכוכב", אמר סקוט בולטון, חוקר בכיר במכון המחקר בסן אנטוניו. "אנו מחכים בקוצר רוח לתמונות הראשונות שיגיעו מהקטבים שלו", הוסיף.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ