סגן שר הפנים בבוליביה הוכה למוות על ידי כורי פחם המפגינים נגד הממשלה

סגן השר הגיע לאזור ההפגנה כ-130 ק"מ מהבירה לה פס כדי לשאת ולתת עם המפגינים הדורשים יותר זכויות. הוא נחטף ומאוחר יותר אישר שר הפנים כי נהרג

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

כורי פחם בבוליביה המפגינים נגד הממשלה חטפו והכו למוות אתמול (חמישי) את סגן שר הפנים במדינה, כך אישר שר הפנים קרלוס רומרו. לדבריו, סגנו הגיע לאזור ההפגנה כדי לדון עם הכורים בסכסוך המתנהל סביב חוקי הכרייה בבוליביה.

שר הפנים כינה את המעשה "הרג אכזרי ופחדני" ודרש מהכורים להחזיר לרשויות את גופתו של סגנו, רודולפו איינס. מוקדם יותר הודיע רומרו כי איינס נחטף וככל הנראה עונה על ידי הכורים, אולם כלי תקשורת דיווחו כי הם הרגו אותו. הלילה אישרו רומרו ושר ההגנה של בוליביה כי סגן השר הוכה למוות על ידי הכורים, המפגינים למען יותר זכויות ובדרישה שיאפשרו להם להתאגד עם חברות כרייה פרטיות.

סגן שר הפנים שהוכה למוות רודולפו איינס, ב-2014

איינס נחטף בפנדורו, עיירה המרוחקת 130 ק"מ מהבירה לה פס. מאז יום שני מפגינים שם הכורים וחוסמים את הכביש המהיר בדרישה לקבל יותר זכויות, וסגן השר הגיע אליהם כדי לשאת ולתת עמם בנושא. אלפי נוסעים ומכוניות לכודים בכבישים באזור בעקבות ההפגנה.

ההפגנה הפכה אלימה לאחר ששניים מהמפגינים נהרגו בניסיון של המשטרה לפנות אותם. המפגינים הם כורי פחם עצמאיים ואינם עובדי מדינה. מספרם מגיע למאה אלף והם עובדים באיגודים עצמאיים שיתופיים. הם דורשים שהמדינה תאפשר להם להתחבר עם חברות פרטיות, מה שכיום נאסר עליהם. לדברי הממשלה, אם הם יתחברו עם חברות רב לאומיות פרטיות הם יופרטו ויפסיקו להיות שיתופיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ