טראמפ לוחץ על הרפובליקאים לבטל את אובמה-קר מיד

עמדת טראמפ מנוגדת לעמדת מנהיגי המפלגה בקונגרס, שמעוניינים לחכות שנתיים או אף שלוש שנים כדי למצוא חלופה לתוכנית. אך טראמפ אומר כי גם שבועות הם עיכוב עבורו

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ, מפעיל לחץ על הרפובליקאים לבטל מיד את תוכנית הבריאות של אובמה ("אובמה־קר"), ולהחליפה בתוכנית אחרת במהירות, כך דווח הערב (שלישי) בניו יורק טיימס. "עלינו להתחיל לפעול. אובמה־קר היה אירוע קטספרופלי", אמר.

עמדת טראמפ מנוגדת לעמדת מנהיגי המפלגה בקונגרס, שאמנם מעוניינים להצביע על פסילת הישג זה של אובמה, אך רוצים לחכות שנתיים או אף שלוש שנים כדי למצוא לה חלופה. בנוסף, הוא מאתגר את הרפובליקאים שלא רוצים להצביע נגד התוכנית עד שתהיה תוכנית מוכנה אחרת. 

טראמפ במגדלו, אתמול
טראמפ במגדלו, אתמולצילום: TIMOTHY A. CLARY/אי־אף־פ

טראמפ, שעל פי הדיווח לא היה בקיא בזמני ההצבעות שנקבעו בקונגרס כבר השבוע, דרש שהצבעה על פסילת התוכנית תערך בשבוע הבא וכי "החלופה תהיה במהירות, או במקביל".
בניו יורק טיימס ציינו כי דרישה זו היא כמעט בלתי אפשרית שכן חברי המפלגה לא קרובים להסכם על הצעת חוק בנושא. לפי שעה, הסנאט מתכנן לערוך הצבעה ביום חמישי בבוקר על תקציב שבו הצעת חוק לביטול הרפורמה, שצריכה להיות מוכנה עד 27 בינואר.  

טראמפ אמר כי אין סיבה לעיכוב בהצבעה על תוכנית חדשה. "זמן רב עבורי הוא שבועות", אמר בהתייחס להצבעה, "לא יהיה ביטול, ורק שנתיים אחר כך תוכנית אחרת", עקץ את תוכניתו של יו"ר בית הנבחרים פול ריאן.

במקביל, טראמפ מינה את רוברט פ. קנדי ג'וניור, מתנגד חיסונים לעמוד בראש פאנל נשיאותי שיבחן את בטיחותם. המהלך, צפוי לעורר עימות סביב מחקר - שכבר הופרך - על הקשר בין חיסונים לבין אוטיזם. 

"לנשיא הנבחר יש ספקות לגבי מדיניות החיסונים הנוכחית", אמר קנדי לאחר פגישה עם טראמפ הערב. "הוא ביקש ממני לעמוד בראש וועדה שתבחן את בטיחות החיסונים וההגינות המדעית שבשימושם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ