חבר מושבעים גזר עונש מוות על היורה בטבח בכנסייה השחורה בצ'רלסטון

דילן רוף בן ה-22, שרצח תשעה מתפללים אפרו-אמריקאים לפני כשנה וחצי, סירב להגן על עצמו ולא הביע חרטה על מעשיו. זהו עונש המוות הראשון שנגזר עבור הרשעה פדראלית בפשע שנאה

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דילן רוף בעת מעצרו, 2015
דילן רוף בעת מעצרו, 2015צילום: Chuck Burton/אי־פי

בית משפט בארה"ב גזר הלילה (רביעי) עונש מוות על דילן רוף בן ה-22, שירה למוות בתשעה מתפללים בכנסייה שחורה בדרום קרוליינה ביוני 2015. זהו עונש המוות הראשון שנגזר עבור הרשעה פדראלית בפשע שנאה.

חבר המושבעים דן במשך כשלוש שעות בעונשו של רוף, שסירב להגן על עצמו ולא הביע חרטה על מעשיו. רוף ייצג את עצמו בכל ההליכים המשפטיים, והתעקש כי הוא כשיר נפשית לעמוד לדין.

אנני סימונס מחזיקה את תמונתו של בעלה דניאל סימונס שנרצח בטבח, 2015צילום: David Goldman/אי־פי

רוף גם לא ביקש מבית המשפט רחמים או מחילה, וסירב לספק הסבר למעשיו. עם תום המשפט, ויתר על הזדמנות אחרונה שניתנה לו להתחנן על חייו ואמר למושבעים: "אני עדיין מרגיש כאילו הייתי חייב לעשות זאת".

כל חברי המושבעים הסתכלו על רוף במשך נאומו הקצר שנמשך כחמש דקות. כמה הניעו בראשם כשהזכיר להם כי התחייבו לשפוט באופן הוגן את הגורמים בתיק, ודרוש רק אחד מהם על מנת לחוס על חייו. "יש לי את הזכות לבקש מכם לתת לי מאסר עולם, אך איני בטוח מה הטעם", אמר.

שלושה גברים ושש נשים נרצחו בטבח שהתרחש בעת שיעור תנ"ך בכנסיית עמנואל האפריקאית-מתודיסטית-אפיסקופלית שבעיירה צ'רלסטון. משפחות הנרצחים לא הביעו תמיכה בעונש המוות. מקורבים רבים העידו בפני בית המשפט ביוני, ואף אמרו לרוף כי הם סולחים לו. 

כשנעצר, סיפר רוף כי נהג בעבר "לשאת נאומי תוכחה על השתלטות השחורים על העולם" והביע את רצונו "להצית מלחמת אזרחים" בארה"ב. בעקבות הטבח, החליטה מדינת דרום קרוליינה להסיר את דגל הקונפדרציה מאדמת בניין הממשל המקומי, מעליו התנוסס במשך יותר מ-50 שנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ