טראמפ: פוליטיקאים נבזיים - דמוקרטים ורפובליקאים - אספו עליי חדשות כוזבות

הנשיא הנבחר שוב בוחר להאשים דרך הטוויטר את מתנגדיו הפוליטיים באיסוף המסמכים בהם נטען כי רוסיה מחזיקה עליו מידע אישי מפליל. "כנראה סוכנויות המודיעין פרסמו את זה", הוסיף

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ו"הארץ"

נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ התייחס היום (שישי) שוב למסמכים בהם נטען כי רוסיה מחזיקה עליו מידע אישי ומפליל שעלול לשמש לסחיטתו. הוא אמר כי יריביו הפוליטיים "הן דמוקרטים והן רפובליקאים" אספו ביחד תיק של טענות לא מוכחות הקושרות אותו לרוסיה, ואמר כי המסמכים ככל הנראה פורסמו על ידי סוכנויות המודיעין.

"עובדות מומצאות לחלוטין בידי סוכנים פוליטיים נבזיים, גם דמוקרטים וגם רפובליקאים - חדשות כוזבות! רוסיה אמרה ששום דבר כזה לא קיים, ככל הנראה פורסם על ידי "מודיעין" למרות שידוע שאין שום הוכחה ולעולם לא תהיה. האנשים שלי יוציאו מסמך מלא על הסייבר בעוד 90 ימים!", כתב טראמפ בטוויטר.

שלשום פורסם בסי-אן-אן כי בכירי מודיעין נפגשו עם הנשיא אובמה ועם טראמפ והציגו להם מסמכים הכוללים מידע אישי וכלכלי על הנשיא הנבחר. רוב כלי התקשורת לא הסכימו לפרסם מהו המידע שנמצא כביכול בידי רוסיה, אך בבאזפיד פורסם הדו"ח המלא ובו טענות קשות על טראמפ. רוסיה הכחישה את הדיווח וטראמפ אמר כי אם יתברר שסוכנויות המודיעין הפיצו אותו הרי שזה יהיה "כמו בגרמניה הנאצית", שכן "בגרמניה הנאצית היו מפיצים חדשות כוזבות".

שלשום הבהיר ראש המודיעין הלאומי בארה"ב, ג'יימס קלפר, כי המידע שפורסם לא הגיע מסוכנויות המודיעין וכי אלה לא בדוק את המידע כדי להעריך אם הוא אמין. היום דיווחה רשת סי-אן-אן כי משרדו של סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, אישר כי אובמה וביידן קיבלו תדריך על המסמכים, אך הבהיר כי לא ביידן ולא אובמה ביקשו מידע נוסף בנושא. ממשרדו של סגן הנשיא נמסר עוד כי ביידן קרא את תיק המסמכים הכולל 35 עמודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ