מקסיקו הסגירה את ברון הסמים "אל צ'אפו" לארה"ב

חואקין "אל צ'אפו" גוסמן הועבר במהלך הלילה לניו יורק, שם יועמד למשפט. הוא יואשם כי עמד מאחורי סחר של מיליארדים בסמים, והעסיק מתנקשים שביצעו עבורו רציחות, חטיפות ועינויים

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גוסמן נוחת בארה"ב, לפנות בוקר
גוסמן נוחת בארה"ב, לפנות בוקרצילום: HANDOUT/רויטרס

ברון הסמים חואקין "אל צ'אפו" גוסמן הוסגר לפנות בוקר (שישי) לארצות הברית לאחר כמעט שני עשורים של מרדף. משפטו של גוסמן יחל היום בבית משפט פדרלי בניו יורק והוא צפוי להיות מואשם בעבירות סחר בסמים ובאישומים נוספים.

הסגרתו של גוסמן אושרה במקסיקו בחודש מאי, אך הרשויות בארה"ב ניסו להביאו למשפט מאז שעמד בפני אישומים לראשונה בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת. ההחלטה להסגיר את גוסמן התקבלה אחרי שמקסיקו קיבלה ערבויות מארה"ב לכך שלא ייגזר עליו עונש מוות.

בכירים בארה"ב סיפרו כי גוסמן הוטס על ידי אנשי מחלק הסמים מסיודאד חוארס במקסיקו לניו יורק במהלך ליל חמישי. בבית המשפט בברוקלין הוא יואשם כי עמד מאחורי מבצע סחר אדיר ממדים בסמים שהניב מיליארדי דולרים – שנשלחו בחזרה למקסיקו. לפי האישום, גוסמן וחברים נוספים בקרטל הסמים סינלואה העסיקו מתנקשים שביצעו רציחות, חטיפות ועינויים.

גוסמן, שהורשע בהיותו ראש הקרטל, הוחזק לאחרונה בבית כלא ליד סיודאד חוארס, עיירת גבול הסמוכה לאל פאסו שבטקסס. הוא נלכד מחדש לפני שנה לאחר שנמלט מכלא מאובטח היטב בפעם השנייה.

"זה לא חוקי, הם אפילו לא הודיעו לנו. זה פוליטי לחלוטין", אמר עו"ד אנדרס גרנאדוס, פרקליטו של גוסמן. גרנאדוס האשים את הממשלה כי הסגירה את מרשו על מנת להסיט את תשומת הלב מהפגנות שמתקיימות ברחבי המדינה בעניין הדלק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ