הנשיא טראמפ |

משלטון העם ועד מיגור הטרור: נאום ההשבעה המלא של טראמפ

בנאומו התמקד הנשיא ברעיונות בדלניים ופופוליסטיים: בין היתר הבטיח למגר את הטרור האיסלאמי מעל פני האדמה, להוציא את הכוח מוושינגטון ומעל הכל - לעולם לא לאכזב אף אחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנשיא טראמפ בגבעת הקפיטול, היום
"הארץ"

נשיא בין המשפט העליון רוברטס, הנשיא קרטר, הנשיא קלינטון, הנשיא בוש, הנשיא אובמה, עמיתי האמריקאים ואנשי העולם: תודה לכם.

אנחנו, אזרחי ארה"ב, מאוגדים כעת יחד במאמץ גדול לבנות מחדש את מדינתנו וכדי להשיב את ההבטחה הגלומה בה לכל העם שלנו. יחד, אנחנו נקבע את מסלולה של ארה"ב והעולם בשנים שיבואו. אנחנו נתמודד עם אתגרים. יעמדו בפנינו קשיים. אבל אנחנו נבצע את העבודה.

כל ארבע שנים, אנחנו נאספים על מדרגות אלו כדי לבצע את ההעברה המסודרת והשלווה של השלטון, ואנחנו אסירי תודה לנשיא ברק אובמה והגברת הראשונה מישל אובמה, עבור הסיוע האדיב שהעניק בהליך מעבר זה. הם היו נהדרים.

לטקס היום, עם זאת, יש משמעות מיוחדת מאוד. משום שהיום אנחנו לא רק מעבירים את השלטון מממשל אחד לאחר, או ממפלגה אחת לאחרת - אנחנו מעבירים כוח מוושינגטון הבירה ונותנים אותו חזרה לכם, העם האמריקאי. זמן רב מדי, קבוצה קטנה בבירה של מדינתנו נהנתה מתגמולי הממשל, בעוד העם נשא בעלויות. וושינגטון שגשגה - אך העם לא קיבל חלק מהעושר הזה. פוליטיקאים הצליחו  - אך העבודות עזבו, והמפעלים נסגרו. נאומו המלא של טראמפ:

הממסד הגן על עצמו, אך לא על האזרחים של מדינתנו. הניצחונות שלהם לא היו הניצחונות שלכם; ההכרעות שלהם לא היו ההכרעות שלכם; ובעוד הם חגגו בבירה של ארצנו, למשפחות במצוקה ברחבי הארץ לא היה הרבה לחגוג. כל זאת ישתנה - החל מכאן ועכשיו, משום שזהו הרגע שלכם: הוא שייך לכם. הוא שייך לכל מי שנאסף כאן היום וכל מי שצופה ברחבי ארה"ב.

זהו היום שלכם. זוהי החגיגה שלכם. וארצות הברית היא המדינה שלכם. מה שבאמת חשוב הוא לא איזו מפלגה שולטת בממשלה, אלא אם הממשלה שלנו נשלטת על ידי העם. 20 בינואר 2017 ייזכר כיום שבו העם הפך שוב לשליט בארץ הזו.

הגברים והנשים הנשכחים של הארץ שלנו לא יישכחו עוד. כולם מקשיבים לכם כעת. הופעתם בעשרות מיליונים כדי להיות חלק מתנועה היסטורית, שכמותה העולם מעולם לא ראה. במרכז התנועה הזו נמצאת האמונה העקרונית: שהאומה קיימת כדי לשרת את אזרחיה.

אמריקאים רוצים בתי ספר נפלאים לילדיהם, שכונות בטוחות למשפחותיהם ועבודות טובות לעצמם. אלו הן הדרישות המוצדקות וההגיוניות של הציבור ההגון. אך עבור יותר מדי מאזרחינו קיימת מציאות אחרת: אמהות וילדים לכודים בעוני במרכזי הערים; מפעלים חלודים מפוזרים כמו קברים באופק של המדינה שלנו; מערכת חינוך, מלאה בכסף, אך כזו שמותירה את התלמידים היפים והצעירים שלנו ללא ידע; והפשע והכנופיות והסמים שגבו כל כך הרבה נפשות ושדדו את ארצנו מכל כך הרבה פוטנציאל לא ממומש.

הילרי וביל קלינטון מגיעים לטקס ההשבעה
טראמפ בטקס ההשבעה
טראמפ מושבע לנשיאות
9 מתוך 9 |
1 מתוך 9 |
2 מתוך 9 |

הטבח האמריקאי מפסיק כאן ועכשיו.

אנחנו אומה אחת - והכאב שלהם הוא הכאב שלנו. החלום שלהם הוא החלום שלנו; וההצלחה שלהם תהיה ההצלחה שלנו. אנחנו חולקים לב אחד, בית אחד וגורל מפואר אחד. השבועה שאני מקבל על עצמי היום היא שבועה של נאמנות לכל האמריקאים. במשך עשורים רבים, העשרנו את התעשייה הזרה על חשבון התעשייה האמריקאית. סבסדנו את הצבאות של מדינות אחרות בזמן שאפשרנו את ההתרוקנות המצערת של צבאנו; הגנו על גבולות של מדינות אחרות בעודנו מסרבים להגן על שלנו; והוצאנו טריליוני דולרים מעבר לים בעוד התשתיות של ארה"ב סובלנות מהזנחה וריקבון. הפכנו מדינות אחרות לעשירות בעוד העושר, הכוח והביטחון של ארצנו נעלם מעבר לאופק. אחד אחרי השני, המפעלים התרסקו ועזבו את חופינו, ללא שום מחשבה על מיליוני העובדים האמריקאים שנותרו מאחור. העושר של בני מעמד הביניים נעקר מהבתים שלהם וחולק ברחבי העולם.

אך זהו העבר. וכעת אנחנו מסתכלים רק אל העתיד. אנו שנאספנו כאן היום מכריזים על צו חדש שיישמע בכל עיר, בכל בירה זרה ובכל היכל של כוח. מיום זה והלאה, חזון חדש ישלוט בארצנו. מרגע זה והלאה, אמריקה הולכת להיות קודמת לכל.

כל החלטה על סחר, מסים, הגירה, מדיניות חוץ, תתקבל לטובתם של העובדים האמריקאים והמשפחות האמריקאיות. אנחנו חייבים להגן על הגבולות שלנו מפני החורבן של מדינות אחרות המייצרות את המוצרים שלנו, גונבות את החברות שלנו ומשמידות את העבודות שלנו. הגנה תוביל לשגשוג גדול וכוח.

אני אלחם למענכם עם כל נשימה שבגופי - ואני לעולם ואף פעם לא אאכזב אתכם.

אמריקה תתחיל שוב לנצח, לנצח כמו בשום תקופה בעבר. ואנחנו נשיב את העבודות. אנחנו נשיב את הגבולות. אנחנו נשיב את העושר שלנו. ואנחנו נשיב את החלומות שלנו. אנחנו נבנה דרכים חדשות, וכבישים מהירים חדשים, וגשרים, ונמלי תעופה, ומנהרות, ומסילות לרכבות ברחבי הארץ היפה שלנו. אנחנו נדאג שהאנשים שלנו לא יצטרכו לקבל עוד דמי רווחה ויצאו לעבוד - ויבנו מחדש את המדינה שלנו עם ידיים אמריקאיות ועבודה אמריקאית.

אנחנו נפעל על פי שני כללים פשוטים: לקנות אמריקאי ולשכור אמריקאי. אנחנו נחפש חברות ורצון טוב בעמי העולם - אך נעשה זאת עם הבנה שזוהי זכותם של כל העמים לשים בראש את האינטרסים שלהם. אנחנו לא מעוניינים לכפות את דרך החיים שלנו על אף אחד, אלא מעדיפים לתת לה לזרוח כדוגמה בשביל כולם לעקוב אחריה. אנחנו נחזק את הבריתות הישנות שלנו וניצור חדשות - ונאחד את אזרחי העולם נגד טרור האיסלאם הקיצוני, שנמגר לחלוטין מעל פני האדמה.

בבסיס הפוליטיקה שלנו תהיה נאמנות מוחלטת לארה"ב, ודרך הנאמנות שלנו לארצנו אנחנו נגלה מחדש את הנאמנות זה לזה. כשאתה פותח את לבך לפטריוטיות, אין מקום לדעה קדומה. התנ"ך אומר לנו, "כמה טוב ונעים כשאנשיו של אלוהים חיים יחד באחדות". אנחנו צריכים לומר את שעל דעתנו בפתיחות, לדון במחלוקות שלנו בכנות, אך תמיד לרדוף אחר סולידריות.

כשאמריקה מאוחדת, אמריקה לחלוטין בלתי ניתנת לעצירה. לא צריך להיות שום פחד - אנחנו מוגנים, ואנחנו תמיד נהיה מוגנים. יגנו עלינו הגברים והנשים הנפלאים של הצבא שלנו ושל כוחות האכיפה. חשוב מכל אנחנו מוגנים על ידי אלוהים.

לסיום, אנחנו חייבים לחשוב בגדול ולחלום אפילו יותר בגדול. באמריקה, אנחנו מבינים שאומה יכולה לחיות רק כל עוד היא שואפת הלאה. לא נקבל עוד פוליטיקאים שרק מדברים ולא עושים - שרק מתלוננים ללא הרף אך אף לא עושים דבר בנידון. הזמן לדיבורי סרק נגמר. כעת מגיעה השעה לפעול.

אל תתנו לאיש לומר לכם שלא ניתן לעשות זאת. אף אתגר לא יכול להשתוות ללב ולמאבק ולרוח של ארה"ב. אנחנו לא ניכשל. המדינה שלנו שוב תפרח ותשגשג. אנחנו עומדים בלידתו של מילניום חדש, מוכנים לפענח את מסתרי החלל, לשחרר את הארץ מיסורי מחלות ולרתום את האנרגיות, התעשיות והטכנולוגיות של המחר.

גאווה לאומית חדשה תצית את נשמותינו, תרומם את ראייתנו ותרפא את המחלוקות שלנו. זהו הזמן לזכור את החוכמה העתיקה שחיילינו לעולם לא יישכחו: שלא משנה אם אנחנו שחורים או חומים או לבנים, כולנו מדממים את אותו דם אדום של פטריוטים, כולנו נהנים מאותו חופש נהדר, וכולנו מצדיעים לאותו דגל אמריקאי נפלא.

ובין אם ילד נולד בדטריוט האורבנית או במרחבים של נברסקה, הם מביטים אל אותם שמי לילה, הם ממלאים את לבם באותם חלומות, והם חדורים באותה נשמת חיים שקיבלו מאותו אל כל יכול.

אז לכל האמריקאים, בכל עיר קרובה ורחוקה, קטנה וגדולה, מהר להר ומאוקיינוס לאוקיינוס, שמעו את מלים אלו: לעולם לא יתעלמו מכם שוב. הקול שלכם, התקוות שלכם והחלומות שלכם יגדירו את הגורל האמריקאי. והאומץ והטוב והאהבה שלכם ינחו אותנו תמיד לאורך הדרך.

יחד, אנחנו נהפוך את אמריקה שוב לחזקה.

אנחנו נהפוך את אמריקה שוב לעשירה.

אנחנו נהפוך את אמריקה שוב לגאה.

אנחנו נהפוך את אמריקה שוב לבטוחה.

וכן, יחד, אנחנו נהפוך את אמריקה שוב לנפלאה. תודה לכם, שאלוהים יברך אתכם ושאלוהים יברך את אמריקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ