ניו יורק טיימס: ממשל טראמפ מגבש צו שיצמצם את תפקיד ארה"ב בארגונים בינלאומיים

לפי טיוטת הצו, אחד הקריטריונים לצמצום התפקיד יהיה מתן חברות מלאה לרשות הפלסטינית או לאש"ף. הצו עלול לפגוע קשות בסוכנויות האו"ם התלויות במילארדים שמעבירה ארה"ב

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

ממשל טראמפ מתכנן צו שיצמצם את תפקיד ארה"ב באו"ם ובארגונים בינלאומיים נוספים, כך פורסם הערב (רביעי) בניו יורק טיימס. על פי הפרסום, שהתבסס על מקורות המעורים בפרטים, הצו יכלול אפשרות לבטל אמנות בינלאומיות. 

על פי טויטת הצו שהגיעה לידי הניו יורק טיימס, אחד הקריקטריונים להפחתת המעורבות של ארה"ב בארגון יהיה מתן חברות מלאה לרשות הפלסטינית או לאש"ף. קריטריונים נוספים יהיו תמיכה בתוכניות המעודדות הפלות, ועקיפת הסנקציות המוטלות על איראן ועל צפון קוריאה.

טראמפ במסיבת עיתונאים, הערבצילום: בלומברג

הצו מורה גם על הפסקת המימון לכל ארגון ש"נשלט או מושפע באופן משמעותי על ידי מדינה שממנת טרור", או שמואשם בהפרה ממושכת של זכויות אדם. על פי הניו יורק טיימס, הצו קורא גם להפחתה של 40% במימון של ארה"ב לארגונים בינלאומיים.

אם טראמפ יחתום על הצו, הקיצוצים יפגעו קשות בעבודת סוכנויות האו"ם התלויות במילארדים שמעבירה ארה"ב מדי שנה למשימות הכוללות טיפול בפליטים. 

בניו יורק טיימס צויין כי הצו מורה גם על הקמת ועדה שתמליץ האם יש לבצע את הקיצוצים. הצו מורה על הועדה העתידית לבדוק בין היתר מימון אמריקאי למבצעי לשמירת שלום ולבית המפשט הפלילי הבינלאומי בהאג, וסיוע למדינות ש"מתנגדות למדיניות חשובה של ארה"ב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ