"הארץ"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס אמש (ראשון) להתבטאותו על שוודיה, שממנה השתמע כי במדינה התרחשה ביום שישי תקרית ביטחונית הקשורה למהגרים. בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ: "הדברים שלי לגבי מה שקורה בשוודיה התייחסו לסיפור ששודר ברשת פוקס ניוז על מהגרים ושוודיה".

גם הבית הלבן התייחס אמש לדברים שאמר טראמפ בעצרת תמיכה בפלורידה ביום שבת, ומסר כי הוא לא התכוון לתקרית מסוימת, אלא דיבר על העלייה בפשיעה בשוודיה ועל תקריות שהתרחשו באחרונה במדינה. בהודעה אף נמסר כי ייתכן שטראמפ ראה דיווח ברשת פוקס ניוז. הציוץ של טראמפ:

מוקדם יותר אתמול ביקשה ממשלת שוודיה הסברים ממשרד החוץ האמריקאי בנוגע לדברים שאמר טראמפ ביום שבת בעצרת בפלורידה. "אנחנו מנסים להשיג הבהרות", אמרה דוברת משרד החוץ השוודי קתרינה אקסלסון.

בעצרת ביום שבת התייחס טראמפ לסוגיית הזרים והפליטים בארה"ב. כחלק מדבריו מנה טראמפ כמה מהתקפות הטרור הגדולות שהתרחשו באירופה בשנה החולפת, ובהן ההתקפות בבריסל, בניס ובברלין, שעליהן קיבל ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) אחריות. אך כשהנשיא התייחס ל"דבר שקרה אתמול בשוודיה", רבים, בהם ראש ממשלת שוודיה לשעבר קרל בילדט, תהו אם הוא ממציא התקפת טרור שמעולם לא התרחשה. ראש ממשלת שוודיה לשעבר על דבריו של טראמפ:

בנאומו המשיך טראמפ לתקוף את העיתונאים ואת כלי התקשורת תוך שהוא  מכנה אותם "התקשורת הלא הגונה". "אנחנו לא ניתן לתקשורת המזויפת להגיד לנו מה לעשות, איך לחיות ובמה להאמין", הוסיף טראמפ, "אנחנו חופשיים, אנשים עצמאיים ואנחנו נבחר את הבחירות שלנו בעצמנו".

כמו בנאומיו במהלך קמפיין הבחירות, המשיך טראמפ להתלונן על מצב היחסים הבינלאומיים ועל העניינים המקומיים של המדינה, וטען: "אני ואתם ירשנו חתיכת בלגאן". ושוב כמו אז, הוא הפריז במספר תומכיו ובגודל הקהל שהגיע לעצרת, כמו גם בניצחונו על המפלגה הדמוקרטית, שלדבריו, "ספגה את התבוסה הגדולה ביותר שלה בהיסטוריה של המדינה". התבטאותו של טראמפ בעצרת בפלורידה:

עם זאת, גם בפוקס ניוז החלו להסתייג מטראמפ. אחד השדרנים הבולטים ברשת, שפרד סמית תקף בסוף השבוע את הגישה של הנשיא לתקשורת. "יש לנו זכות לדעת", אמר סמית, "אתה קורא לנו חדשות כוזבות ונוזף בנו כמו בילדים על כך שאנחנו שואלים שאלות עבור העם האמריקאי". שפרד:

שפרד סמית

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ