ממשל טראמפ נגד קנאביס למטרות הנאה: יינקטו יותר צעדי אכיפה נגד השימוש בסם

דובר הבית הלבן ציין כי הנשיא טראמפ "מבין את ההקלה שמביא הסם לסובלים ממחלות סופניות". במקביל, משרד המשפטים הפך את החלטת ממשל אובמה לצמצם בהדרגה את מספר בתי הכלא הפרטיים בארה"ב

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צעירים מעשנים מריחואנה בדנבר, ארה"ב, ב-2013
רויטרס ו"הארץ"

דובר הבית הלבן שון ספייסר אמר אתמול (חמישי) כי הוא צופה שהרשויות הפדרליות ברחבי המדינה ינקטו צעדי אכיפה גדולים יותר נגד השימוש בקנאביס, מדיניות שלא עולה בקנה אחת עם מספרן ההולך וגדל של מדינות בארה"ב שהולכות לעבר לגליזציה של הסם.

ספייסר ביקש להבחין בין עמדות הממשל כלפי קנאבי רפואית לבין עמדותיו כלפי קנאביס לצרכי הנאה ומסחר. "הנשיא דונלד טראמפ מבין את הכאב והסבל שאנשים רבים חווים בהתמודדותם עם מחלות סופניות וגם את ההקלה שכמה מהסמים האלה, בהם קנאביס רפואי, מביאים להם", אמר ספייסר. בהתייחס לקנאביס לצרכי בילוי ומסחר, הבהיר ספייסר, "זה נושא שונה מאוד מאוד".

דובר הבית הלבן שון ספייסר, אתמולצילום: JONATHAN ERNST/רויטרס

ספייסר הזכיר החלטות קודמות של הקונגרס לא לממן את "החלטות משרד המשפטים שהולך אחרי החבר'ה האלה". באתר פוליטיקו דווח כי דובר הבית הלבן הוסיף שהממשל מתנגד לעידוד השימוש המסחרי והבידורי בקנאביס וקשר זאת למשבר האופיוד וההתמכרות אליו בכמה אזורים. "כשאתם רואים משהו כמו ההתמכרות לאופיוד והמשבר שהיא הביאה איתה, פורחים בכל כך הרבה מדינות ברחבי ארה"ב, הדבר האחרון שאנחנו צריכים לעשות זה לעודד אנשים (לצרוך קנאביס).

לדברי ספייסר, משרד המשפטים יבחן בהמשך את דילמת אכיפת חוקי הקנאביס. "אני סבור שנראה בהמשך אכיפה גדולה יותר של החוק", הוסיף. ממשל אובמה לא התערב בהחלטות של מדינות שונות על לגליזציה של קנאביס והתמקד באכיפה נגד השימוש בסמים אחרים. שר המשפטים של טראמפ, ג'ף סשנס, כבר התבטא בעבר נגד לגליזציה של קנאביס וגרם לרבים שפועלים למען הנושא לדאוג מהצעדים הבאים של הממשל נגד הסמים הקלים.

במקביל, ממשיך הממשל החדש לצאת נגד מדיניות הממשל הקודם בתחומים נוספים. משרד המשפטים פרסם אתמול תזכיר בו הוא הופך את החלטת ממשל אובמה לבטל בהדרגה את השימוש בקבלנים פרטיים שינהלו את בתי הכלא הפדרליים במדינה. בתזכיר, כתב שר המשפטים סשנס כי מדיניות אובמה פגמה ביכולת הממשל לעמוד בצרכים העתידיים של מערכת בתי הכלא הפדרלית.

באוגוסט 2016 הודיע ממשל אובמה כי הוא מתכנן לצמצם בהדרגה את מספר בתי הכלא הפרטיים במדינה מבלי לבטל את החוזים שנחתמו עם קבלנים פרטיים, אלא לחכות שהחוזים יפוגו מעצמם, ולהתאים את מספרם של בתי הכלא האלה להיקפה המצטמצם של אוכלוסיית בתי הכלא בארה"ב. "ממשל אובמה שינה מדיניות ארוכת שנים ופגם ביכולת של מערכת האכיפה לעמוד בדרישות המערכת בעתיד. לכן אני מורה על המערכת לחזור לגישה הקודמת", כתב סשנס בתזכיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ