אחרי "הפיגוע שלא היה"

ברשת פוקס ראיינו "יועץ לביטחון לאומי שוודי" שאיש בשוודיה אינו מכיר

בתוכנית על הגירה הוצג נילס בילדט כאיש ממשל, אף שאינו נושא בתפקיד רשמי. ההפקה: הוא נבחר על סמך הביוגרפיה וראיון מקדים. בילדט: פוקס בחרו את התואר

אי-פי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נילס בילדט מרואיין ברשת פוקס בחמישי שעבר
נילס בילדט מרואיין ברשת פוקס בחמישי שעברצילום: צילום מסך: פוקס ניוז
אי-פי

רשת פוקס ניוז ראיינה בשבוע שעבר "יועץ הגנה וביטחון לאומי שוודי" שאינו נושא שום תפקיד רשמי בממשל בשוודיה. גורמי צבא ויחסי חוץ במדינה הסקנדינבית מסרו כי נילס בילדט, שהשתתף ביום חמישי בתוכנית של הרשת על ההגירה במדינה, כלל אינו מוכר להם.

ב-18 בפברואר עורר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ סערה כשהתייחס לאירוע ביטחוני הקשור למהגרים שלא ארע בשוודיה. לאחר שממשלת שוודיה הודיעה כי לא קרה כלום באותו יום, סיפר טראמפ כי דבריו באו בעקבות ידיעה שראה יום קודם ברשת פוקס. ביום חמישי שעבר הוקדשה תוכניתו של המגיש השמרן ביל אוריילי לנושא ההגירה בשוודיה והשלכותיה. אחד משני המרואיינים של אוריילי היה נילס בילדט, שהוצג כ"יועץ לביטחון לאומי שוודי".

גורמי חוץ וצבא בשוודיה מסרו לעיתון השוודי "דאגנס ניהטר" כי כלל אינם מכירים את בילדט. איש אקדמיה שלמד עמו בעשור הקודם אמר כי הוא "אינו בעל משקל בשוודיה בשום דרך, ולמעשה מעולם לא היה חלק מהדיון במדינה". לדבריו, בתום לימודיהם המשותפים בלונדון עזב בילדט ליפן.

בתוכנית של אוריילי טען בילדט כי הנרטיב בנוגע להגירה בשוודיה "שגוי" ונשלט על ידי גורמים ליברליים, ושבמדינה לא מתייחסים ברצינות לכל מי שמערער עליו. הבעיה עם המהגרים, הסביר, היא ש"איננו מצליחים לשלב את האנשים הללו ולהפוך אותם לאזרחים התורמים לחברה". צפו בראיון עם בילדט בפוקס ניוז:

מפיק בתוכניתו של אוריילי מסר שבילדט נבחר על סמך הביוגרפיה שלו ולאחר שעבר ראיון מקדים. גורם בחברת הייעוץ של בילדט מסר בשמו הוא אנליסט עצמאי היושב בארה"ב, ושרשת פוקס היא שבחרה את התואר שניתן לו בתוכנית

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ