הבית הלבן הורה לבדוק את הטלפונים של עובדיו כדי להילחם בהדלפות

האתר פוליטיקו דיווח כי דובר הבית הלבן שון ספייסר כינס את עובדי משרדו כשהוא מלווה בעורכי דין, ודרש מהם להשאיר את הטלפונים שלהם לבדיקות כדי להוכיח שאין להם מה להסתיר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

דובר הבית הלבן שון ספייסר הגביר את צעדי האבטחה במטרה להילחם בהדלפות לכלי התקשורת נגד הממשל והורה על בדיקות אקראיות של הטלפונים של עובדי הבית הלבן. זאת, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ תקף בחריפות את כלי התקשורת בטענה כי הם משתמשים במקורות אנונימיים ויצא נגד גורמים בממשלו שמוסרים מידע בלי שהם מוסמכים לכך.

האתר פוליטיקו דיווח כי בשבוע שעבר, אחרי שספייסר גילה שמישהו מאנשיו בדוברות הבית הלבן הדליף מידע שנמסר בפגישה סגורה עמו, הוא אסף את צוותו והביע את אכזבתו מכך שמספר שיחות פרטיות שקיים עמם הופיעו בדיווחי תקשורת.

ספייסר וטראמפ בבית הלבן, בשבוע שעברצילום: JONATHAN ERNST/רויטרס

לאחר שהעובדים נכנסו למשרדו של ספייסר, במה שאחד הגורמים המעורים בפרטי הפגישה תיאר כ"פגישת חירום", הם נדרשו להשאיר את הטלפונים שלהם על השולחן לשם בדיקות כדי להוכיח שאין להם דבר להסתיר. לפי פוליטיקו, ספייסר, שהתייעץ עם יועץ הבית הלבן דון מק'גאהן לפני שכינס את הפגישה, לווה בעורכי הדין של הבית הלבן.

בפגישה הזהיר ספייסר את העובדים שלא להשתמש בתוכנת מסרים מיוחדת שמוחקת באופן אוטמטי הודעות אחרי שהן נשלחות והבהיר כי זה מפר את החוק. בדיקות הטלפונים כוללות כל מכשיר אלקטרוני שהעובדים נשאו עמם שעה שהם הגיעו לפגישה, בהם מכשירים של העבודה ומכשירים אישיים. ספייסר הזהיר את העובדים לבל ידליפו גם את הפרטים של הפגישה הזאת לתקשורת.

המאבק של הבית הלבן ובראשו הנשיא טראמפ בהדלפות לתקשורת החל כבר שבוע שעבר כאשר  ספייסר מנע מעיתונאים מכלי תקשורת ארציים מרכזיים במדינה להשתתף בתדרוך שערך לתקשורת - בהם נציגי הניו יורק טיימס, CNN ופוליטיקו. שעות ספורות לפני כן, תקף טראמפ בחריפות את כלי התקשורת והאשים אותם בפברוק סיפורים והמצאה של מקורות בדויים. בכינוס של ארגון שמרני בוושינגטון אמר הנשיא כי אסור לאפשר ל"מפיצי החדשות המזויפות" לצטט גורמים אנונימיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ