דמוקרטים: יו"ר ועדת המודיעין משבש את חקירת קשרי טראמפ ורוסיה

במפלגה הדמוקרטית האשימו את דווין נונס בפרסום מידע והעברתו לבית הלבן לפני שנמסר לוועדה ונבדק אם הוא אמין. CNN: בידי ה-FBI מידע שייתכן כי מעיד על תיאום בין אנשי טראמפ לרוסיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם שיף, הדמוקרט הבכיר בוועדת המודיעין של בית הנבחרים, אתמול בוושינגטון

חברים במפלגה הדמוקרטית תקפו אמש (רביעי) את החלטתו של יו"ר ועדת המודיעין של בית הנבחרים, דווין נונס, לפרסם פרטים מחקירת הקשר בין הנשיא דונלד טראמפ לרוסיה לפני שאלו הגיעו לידי הוועדה. על פי הדמוקרטים, צעד זה מדגיש את הצורך בחקירה עצמאית בנושא מעורבותה של רוסיה בבחירות האמריקאיות. לפי אחד מיועציו של יו"ר הוועדה, נונס התנצל בפני חברי הוועדה הדמוקרטים על שדיבר בציבור ועם הבית הלבן לפני שתידרך אותם על המידע שהגיע אליו בהקשר לנשיא טראמפ והמעקב אחר המטה שלו. 

לדברי הדמוקרט הבכיר בוועדת המודיעין של בית הנבחרים, אדם שיף, פעולותיו של היו"ר נונס מטילות ספק כבד ביכולתו לחקור באופן אמין את הקשרים בין הנשיא לרוסיה. "לא עורכים ככה חקירה", אמר שיף. "אי אפשר לקחת מידע שהוועדה לא ראתה ולהציגו בעל פה לעיתונות ולבית הלבן – לפני שלוועדה היתה הזדמנות לבדוק את אמינותו ולקבוע אם הוא חשוב", הוסיף חבר הקונגרס. שיף אמר את דבריו לאחר שנונס הודיע כי מקור אנונימי סיפק לו מידע, לפיו סוכנויות הביון של ארה"ב יירטו כחלק מפעילות שגרתית תשדורות של מקורביו של טראמפ, וייתכן כי גם תשדורות של טראמפ עצמו.

יו"ר ועדת המודיעין דווין נונס במסיבת עיתונאים בוושינגטון, אתמולצילום: WIN MCNAMEE/אי־אף־פי

שיף ציין כי עצם העובדה שמקורב טראמפ זוהו בדו"חות מודיעין לא אומרת שישנם פגמים בפעולות סוכנויות המודיעין. בכירים בסוכנויות הללו, כיום ובעבר, גיבו את דבריו של חבר הקונגרס. "אם הבולשת ביקשה מידע על טראמפ או מקורביו זה לא היה חלק מבדיחה", אמר פרנק מונטויה, סוכן FBI לשעבר שהוביל את מאמצי הביון הנגדי של הממשל.

בנוסף, רשת החדשות CNN דיווחה כי בידי ה–FBI מידע המצביע על כך שמקורבי טראמפ תיקשרו עם סוכנים חשודים ברוסיה, זאת בהסתמך על גורמים רשמיים בארה"ב. על פי הדיווח, ייתכן כי מטרת תקשורת זו היתה תיאום מועד הפרסום של מידע שפגע בקמפיין הבחירות של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון.

על פי אחד המקורות, חשד זה לתיאום הוא הנושא שאליו התייחס ראש ה–FBI ג'יימס קומי כשהעיד בפני הקונגרס ביום שני, אז אמר כי הבולשת חוקרת את קשריו של קמפיין טראמפ לרוסיה. ב–CNN דווח כי הבולשת בודקת כעת את המידע, הכולל מידע מודיעיני שנאסף על ידי סוכנים, פרטי נסיעות, עסקים, תיעוד שיחות ופגישות פנים על פנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ