שגרירת ארה"ב באו"ם: "ימי ההתנגחויות בישראל הסתיימו"

ניקי היילי גינתה בנאומה בוועידת אייפא"ק את ההחלטה נגד ההתנחלויות שעברה במועצת הביטחון של האו"ם וכינתה אותה "בעיטה בבטן". השגרירה הדגישה כי מדיניות הממשל כלפי ישראל השתנתה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השגרירה ניקי היילי בנאומה בוועידת איפא"ק, הלילה

שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, התקבלה הלילה (שלישי) בתשואות בוועידת אייפא"ק כאשר גינתה את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות ואמרה כי "ימי ההתנגחויות בישראל הסתיימו".

נאומה של היילי הוא הראשון שנשאה בפני באי הוועידה הפרו-ישראלית השנתית בוושינגטון מאז מונתה בידי הנשיא דונלד טראמפ לשליחת ארה"ב באו"ם. היילי הדגישה בדבריה כי המדיניות של ממשל טראמפ שונה לחלוטין מזו של קודמו בתפקיד בכל הקשור ליחסו לישראל, והוסיפה: "יש שריף חדש בעיר".

היילי גינתה את הצעת ההחלטה 2334 במועצת הביטחון, אשר קודמתה בתפקיד סמנתה פאוורס אפשרה כשנמנעה מלהטיל וטו, וכינתה אותה "בעיטה בבטן" עבור כל האמריקאים. השגרירה גם הזהירה את נציגי המדינות האחרות באו"ם כי ארצה תגיב על כל ניסיון לבודד את ישראל.

"אני לא שם כדי לשחק, ומה שאני רוצה הוא לוודא שארה"ב מתחילה שוב להוביל", אמרה היילי. "אין לנו ידידה טובה יותר מישראל, ולראות את זה קורה היה לא רק מביך, אלא גם כואב. ואני רוצה שהם יידעו שזה קרה, אבל זה לעולם לא יקרה שוב. ימי ההתנגחויות בישראל הסתיימו".

היילי אמרה בנאומה כי שגרירי המדינות האחרות באו"ם נזהרים שלא להזכיר בפניה את הצעת ההחלטה נגד ההתנחלויות מחשש לתגובתה, והוסיפה: "אני נועלת עקבים גבוהים לא כאמירה אופנתית, אלא כיוון שאם אני רואה שמשהו לא כשורה, אני אבעט בו בכל פעם מחדש".

היילי אינה הנציגה הראשונה של ממשל טראמפ שזוכה לאהדת באי הוועידה. אתמול לפנות בוקר נאם בפני חברי השדולה סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, ואמר כי ממשל טראמפ שוקל ברצינות את נושא העברת שגרירות ארה"ב בישראל מתל אביב לירושלים. פנס אמנם לא סיפק פרטים נוספים בנושא מעבר לאמירה קצרה זו, אך דבריו זכו לתשואות רמות מהקהל.

פנס אמר עוד בנאומו כי הנשיא טראמפ מחויב לקידום הסכם שלום צודק בין ישראל והפלסטינים, וכי בהסכם כזה יצטרכו להיות ויתורים. עם זאת, הוא הוסיף כי הממשל לא יתפשר על ביטחונה של ישראל וכי הוא מחויב לה "ללא התנצלויות". פנס ציין כי הוא מצפה להשביע במהלך השבוע את דיוויד פרידמן לתפקיד שגריר ארה"ב בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ