מחקר: דור ה-Y הורג את מוסד הנישואים בארה"ב

פחות ממחצית מהאמריקאים בגילאי 25-34 כיום נשואים או היו נשואים בעבר, לעומת 80% מהבייבי בומרס. הצעירים של היום מתעכבים בעזיבת הבית, ברכישת נכס ובעשיית ילדים, אך הם משכילים יותר

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפליקציית ההיכרות "טינדר". האמריקאים עושים פחות ילדים
בלומברג

פחות ממחצית מהצעירים בגילאים 25-34 בארה"ב כיום נשואים או היו נשואים בעבר, בהשוואה ל-20% בלבד מחברי קבוצת גיל זו בדור הבייבי בומרס - כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת באולינג גרין באוהיו. במחקר נמצא גם כי הסיכוי שצעירי הדור הנוכחי יגורו עם הוריהם או סביהם בגילאים אלו יותר מכפול מזה שהיה לפני 25 שנה, ושהסיכוי שיילדו ילדים או יגורו בנכס משלהם צנח משמעותית גם כן.

המחקר, שערכה לידיה אנדרסון מהמכון הלאומי לחקר המשפחה והנישואים באוניברסיטה, השווה נתונים של סקר אוכלוסין מ-1980 עם המידע העדכני ביותר מ-2015. ההשוואה מצאה תימוכין סטטיסטיים להבדלים הדרמטיים באופן שבו צעירי דור ה-Y מנהלים את חייהם לעומת אלו שנולדו שלושה או ארבעה עשורים לפניהם.

ב-1980 כשני שלישים מהאמריקאים בני 25-34 היו נשואים, וקצת יותר מ-10% כבר היו פרודים או גרושים. כיום רק 40% מחברי קבוצת גיל זו נשואים, שבעה אחוזים פרודים או גרושים - ומחציתם טרם נישאו.

הלהיטות של דור הבייבי בומרס להינשא גרמה לכך ששיעור חברי הקבוצה שעזבו את בית ההורים היה אף הוא גבוה בהרבה. אנדרסון מצאה ששיעור האנשים שגרו בעצמם - בין אם לבדם או כזוג נשוי - היה גבוה מ-80%, בעוד שאצל בני דור ה-Y השיעור עומד על פחות מ-60%. בהתאם, רק תשעה אחוזים מבני הבייבי בומרס גרו אצל ההורים, בעוד כיום השיעור עומד על 22% - יותר מפי שניים.

פוקס ניוז מודאגים שבני דור המילניום אינם מתחתנים

דור הבייבי בומרס גם התקשה פחות ברכישת בית: ב-1980 דיווחו כ-60% שהם מחזיקים בנכס משלהם, לעומת פחות מ-45% ב-2015. ולבסוף, דור הבייבי בומרס גם הקדים ללדת ילדים - קרוב ל-70% דיווחו כי הם גרים עם ילד ביולוגי אחד או יותר, לעומת 55% כיום.

עם זאת, על אף העיכוב ביציאה מהבית, ברכישת נכס ובעשיית ילדים, הצעירים בני הדור הנוכחי מובילים על הוריהם בדבר אחד: השכלה. ב-2015 דיווחו קרוב ל-35% כי הם סיימו תואר אקדמי אחד לפחות, לעומת פחות מ-23% ב-1980. כמו כן, שיעור האנשים בעלי תעודת בגרות תיכונית בלבד צנח מ-37% לפחות מ-25%.

תגובות