השופטת האפריקאית-אמריקאית הראשונה בבית משפט לערעורים בארה"ב נמצאה מתה בנהר הדסון

גופתה של שילה עבדוס-סלאם בת ה-65, שופטת מדינת ניו יורק, נמשתה מהנהר לפנות בוקר על ידי המשטרה. על גופתה לא נמצאו סימני אלימות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שילה אבדוס-סלאם בעת השימוע למינויה לשופטת בית המשפט לערעורים בניו יורק, ב-2013
שילה אבדוס-סלאם בעת השימוע למינויה לשופטת בית המשפט לערעורים בניו יורק, ב-2013צילום: Mike Groll/אי־פי

השופטת האפריקאית-אמריקאית הראשונה בבית משפט לערעורים בארה"ב נמצאה לפנות בוקר (חמישי) מתה בנהר הדסון. גופתה של שילה עבדוס-סלאם, שופטת מדינת ניו יורק, נמשתה מהנהר לפנות בוקר.

לפי דיווחים ראשונים, עבדוס-סלאם היתה לבושה כשהוצאה מהמים ועל גופתה לא נמצאו סימני אלימות. מותה הוכרז על ידי איש רפואה במקום, ובעלה של השופטת זיהה את גופתה. משטרת ניו יורק חוקרת כעת כמה זמן נעדרה השופטת לפני שגופתה נמצאה, וכיצד הגיעה למי נהר. סיבת המוות תיקבע בקרוב בנתיחה.

עבדוס-סלאם, בת 65 במותה, היתה משפטנית פורצת דרך בארה"ב. היא גדלה במשפחה דלת אמצעים בוושינגטון ורכשה את השכלתה המשפטית באוניברסיטת קולומביה. לאחר שמילאה שורת תפקידים ציבוריים היא מונתה ב-1994 לבית המשפט העליון במדינת ניו יורק והיתה לאשה האפריקאית-אמריקאית הראשונה שמכהנת בתפקיד הרם במדינה. ב-2013 מונתה לאחת משבעת חברי צוות בית המשפט לערעורים בניו יורק, הערכאה המשפטית הגבוהה ביותר במדינה.

עבדוס-סלאם נחשבה קול ליברלי איתן ופסקה לעתים קרובות לטובתם של החלשים בחברה - כמו עניים ומהגרים - על חשבון בעלי כוח. מושל מדינת ניו יורק אנדרו קומו, שקידם את מועמדותה של אבדוס-סלאם לבית המשפט לערעורים, שיבח בעת מינויה את "מוסר מעמד הפועלים" שלה ואת "הבנתה העמוקה" בנושאים המעסיקים את אזרחי המדינה ביומיום. לאחר היוודע דבר מותה אמר אמש קומו כי היא היתה "מצפן מוסרי בלתי ניתן לערעור".

*בגרסה קודמת של הידיעה נכתב כי עבדוס-סלאם היתה השופטת המוסלמית הראשונה בארה"ב. מדובר בטעות שכן עבדוס-סלאם, שנולדה בשם שילה טרנר, אומנם היתה נשואה למוסלמי, אך מעולם לא המירה דתה לאיסלאם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ