רשות הסייבר הלאומית: אין אינדיקציה לכך שהמתקפה העולמית פגעה בישראל

כיוון שמערכות ממוחשבות רבות אינן פועלות בשבת, ניתן יהיה לקבוע בוודאות שלא נגרם כל נזק רק מחר בבוקר. שטייניץ הכריז על כוננות סייבר מוגברת בתשתיות האנרגיה והמים של ישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כתיבת קוד. אילוסטרציה

ראש הרשות הלאומית להגנת הסייבר, בוקי כרמלי, מסר היום בצהריים (שבת) כי עד כה לא זוהו בישראל גורמים שניזוקו ממתקפת הסייבר שפגעה אתמול באלפי רשתות מחשבים בעשרות מדינות בעולם, ובראשן בריטניה, רוסיה וספרד. עם זאת, כרמלי ציין כי כיוון שמערכות ממוחשבות רבות אינן פועלות בשבת, ניתן יהיה לקבוע בוודאות שלא נגרם נזק רק מחר בבוקר.

"בישראל כרגע לא זוהתה אינדקציה של פגיעה במערכות מחשב", אמר כרמלי. "בשל העובדה כי מרבית הארגונים לא פועלים בשבת, מערכות רבות אינן עובדות, אך אין זה אומר שלא ייתכן שייגרם נזק מחר ועל כן אנו נערכים".

לדבריו, הרשות להגנת הסייבר עמדה בקשר ישיר עם רשויות הסייבר ברחבי העולם ועם גורמים ממשלתיים נוספים שעוסקים בהגנת סייבר מאז שהחלה המתקפה הגלובלית, על מנת למזער נזק אפשרי לו יכלה לגרום. הוא הוסיף כי הרשות העבירה בשבוע החולף התרעות לגופים אזרחיים רבים במשק ומעבירה בשעות אלה הנחיות נוספות לגופים השונים. "באתר הרשות ישנן הנחיות הגנה מעודכנות ועל כלל הארגונים במשק ליישמם לאלתר", הדגיש. 

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, הכריז אחר הצהריים על כוננות סייבר מוגברת בתשתיות האנרגיה והמים של ישראל. מהמשרד נמסר כי "ביממה האחרונה נערכו במשרד האנרגיה, בחברת החשמל, בתחנות הכוח ובתשתיות האנרגיה והמים, פעולות שנועדו לחזק את הגנת הסייבר ולהגביר את הכוננות, בהתאם לאופיו של גל התקיפות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ