ניסיון ההתערבות הברור ביותר |

מסמך של ראש ה-FBI שפוטר: טראמפ ביקש לסגור את חקירת קשרי פלין-רוסיה

לפי הניו יורק טיימס, הנשיא אמר לג'יימס קומי כי הוא "מקווה שהוא יכול להניח לעניין הזה", יממה לאחר שהיועץ לביטחון לאומי פלין עזב את תפקידו על רקע החקירה ■ הבית הלבן: הנשיא לא ביקש לעצור אף חקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ, אתמול בבית הלבן

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביקש מראש ה-FBI לשעבר לעצור את החקירה המתנהלת לגבי קשריו של היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין עם רוסיה, כך על פי הניו יורק טיימס. דיווח זה עשוי לעורר האשמות בדבר שיבוש הליכי משפט נגד טראמפ. חבר בית הנבחרים ג'ייסון צ'פטס, היו"ר הרפובליקאי של ועדת הפיקוח של בית הנבחרים, דרש כי הבולשת תמסור עד 24 במאי את כל "הפתקים, הסיכומים וההקלטות" של דיונים בין טראמפ לקומי.  

לפי הניו יורק טיימס, ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי, שפוטר במפתיע על ידי טראמפ בשבוע שעבר, חיבר לאורך ארבעת החודשים האחרונים כמה תזכירים. בתזכירים אלו תועדו כל שיחה ופגישה בינו לבין הנשיא מאז כניסתו לבית הלבן. המסמך המדובר נכתב ב-14 בפברואר, יממה אחרי שפלין עזב את תפקידו על רקע חקירת קשריו עם רוסיה.

קומי כתב שטראמפ הזמין אותו לשיחה אישית בבית הלבן ואמר כי הוא "מקווה שהוא יכול להניח לעניין הזה". עוד נכתב כי טראמפ כינה את פלין "בחור טוב". קומי, לדבריו, לא הגיב לבקשתו של הנשיא. בוושינגטון פוסט דווח בהמשך כי המסמך של קומי, באורך שני עמודים, כולל פרטים רבים על השיחה עם טראמפ. כמו כן, בניו יורק טיימס נכתב כי זוהי הראיה הברורה ביותר עד כה לכך שטראמפ ניסה להשפיע ישירות על חקירת משרד המשפטים והבולשת, העוסקת בקשרי מקורביו ורוסיה.

הבית הלבן הכחיש את הדיווח ומסר בתגובה: "בעוד שהנשיא הביע באופן עקבי את עמדתו שהגנרל פלין הוא איש הגון ששירת את המדינה והגן עליה, הוא מעולם לא ביקש מקומי או מכל אחד אחר לסיים איזושהי חקירה, כולל החקירה המערבת את הגנרל פלין".

הסנאטור הרפובליקאי הבכיר ג'ון מקיין אמר לפנות בוקר באירוע בוושינגטון כי החקירות בנושא רוסיה וטראמפ "הולכות ומתקרבות לממדים של ווטרגייט". זוהי אמירה חריפה במיוחד, שטרם נשמעה כמותה מצד גורמים בתוך המפלגה הרפובליקאית. כמה חברי קונגרס רפובליקאים קראו בעקבות הדיווח לזמן את קומי למסור עדות פתוחה לתקשורת בנושא החקירות השונות שהתנהלו בחודשים האחרונים בנושא טראמפ ורוסיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ