אריה ים תועד מושך ילדה קטנה אל מתחת למים, קרוב משפחה חילץ אותה

בתקרית שצולמה בקנדה, נראה אריה הים מפיל את הילדה ממזח לעיני הוריה המבועתים. מומחה ליונקים ימיים העריך כי "הוא היה משוכנע שהשמלה היא אוכל"

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים19
גרדיאן

אריה ים משך ילדה קטנה מתחת למים לעיני הוריה המבוהלים ליד העיר ונקובר שבקנדה וחולצה ללא פגע. האירוע החריג תועד בסרטון וידאו חובבני.

הילדה ישבה על המזח בריצ'מונד וצפתה באריה הים לפני שזה תפס בשולי שמלתה ומשך אותה אל המים. עדי ראייה החלו לצרוח וקרוב משפחה של הילדה זינק אל המים וחילץ אותה ללא פגע. ככל הנראה, אריה הים נמשך אל המזח מכיוון שאנשים במקום השליכו לעברו פירורי לחם. מי שתיעד את האירוע היה סטודנט מקומי בשם מייקל פוג'יווארה.  

"אריה הים משך את תשומת הלב של המבקרים, כולל של הילדה הקטנה", סיפר פוג'יווארה לעיתון "ונקובר סאן". "אני משער שהילדה ובני משפחתה החלו להאכיל את אריה הים בפירורי לחם, או מה שזה לא יהיה, מה שככל הנראה שגרם לו לחוש בנוח". 

"מטבע הדברים, בני משפחתה של הילדה היו בהלם מוחלט", אמר הסטודנט ל-CBS News. פרופסור אנדרו טרייטס, מנהל יחידת המחקר של יונקים ימיים באוניברסיטת בריטיש קולומביה, אמר שאריה הים איננו אשם בסיטואציה. 

"כשצפיתי לראשונה בתיעוד הווידאו התחלתי לתהות ביני לבין עצמי עד כמה אנשים יכולים להיות טיפשים", אמר טרייטס ל-CBS News. לדבריו, האריה שנראה בסרטון הוא זכר מסוג "קליפורניה". "אריות הים הקליפורנים עצומים בגודלם", אמר הפרופסור, "הם לא 'אמני קרקס' ואינם רגילים לשהות בקרבת בני האדם".

טרייטס אמר כי נראה שאריה הים שמשך את הילדה אל המים הורגל לכך שבני האדם מאכילים אותו. "נראה שהוא ראה את שולי שמלתה של אותה ילדה מסכנה והיה משוכנע שמדובר במזון", אמר בניסיון לנתח את התקרית הלא שגרתית, "לכן משך אותה למים".  

טרייטס הביע תקווה שקטע הווידאו יבהיר לצופיו שלא כדאי להאכיל אריות ים. או כפי שהוא הגדיר זאת: "שימרו מרחק. צפו בבעלי החיים, אך תנו לחיות הבר להיות חיות בר". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ