רויטרס

ממשל טראמפ הגיש אתמול (חמישי) בקשה לבית המשפט העליון לאשר את הצו האוסר כניסה לארה"ב משש מדינות מוסלמיות, לאחר שנחסם על ידי בתי משפט בערכאות נמוכות יותר בטענה שהוא מפלה על רקע דתי.

תשעת שופטי העליון יצטרכו להכריע אם הרטוריקה הקיצונית של טראמפ במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות מעידה על כך שהצו נועד למעשה להפלות מוסלמים. לפחות חמישה שופטים יצטרכו לתמוך בצו כדי שיאושר. אם בקשת הממשל תיענה, האיסור ייכנס לתוקף באופן מיידי.

דונלד טראמפ בבית הלבן, שלשוםצילום: בלומברג

פניית הממשל לשופטים נועדה להפוך שתי פסיקות שונות בערכאות נמוכות יותר שחסמו את הצו שנועד למנוע כניסה של אזרחים מאיראן, מלוב, מסומליה, מסודאן, מסוריה ומתימן לארה"ב למשך 90 יום.

בשבוע שעבר סירב בית המשפט לערעורים שמושבו בווירג'יניה להשיב על כנו את צו ההגירה, ובכך אישר את פסק הדין של בית המשפט במרילנד שחסם במארס את ההוראה. הממשל הגיש ערעור נוסף במקרה זה.

"ביקשנו מבית המשפט העליון לשמוע את המקרה החשוב הזה ואנחנו בטוחים שהצו של הנשיא טראמפ נמצא במסגרת סמכותו החוקית לשמור על ביטחון העם ולהגן על הקהילות שלנו מפני טרור", מסרה דוברת משרד המשפטים שרה איסגור פלורס.

האגודה האמריקאית לזכויות האזרח, המתנגדת לצו, צייצה בטוויטר בתגובה: "ניצחנו את האיסור המתועב הזה ואנחנו מוכנים לעשות זאת שוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ