"הארץ"

שר המשפטים של ארה"ב ג'ף סשנס הציע באחרונה לנשיא דונלד טראמפ להתפטר עקב המתח הרב השורר ביניהם, כך מסרו מקורבים לבית הלבן. הנשיא לא קיבל את הצעתו, אך הבית הלבן סירב אתמול (שלישי) להתחייב כי טראמפ עדיין בוטח בשר המשפטים שלו.

לפי הדיווח, המתיחות בין השניים החלה לאחר שסשנס הודיע כי פסל עצמו מעיסוק בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות, לאחר שנודע כי שיקר לסנאט בשימוע למינויו ולא גילה כי שוחח עם שגריר רוסיה בארה"ב לפני הבחירות. הגורמים מסרו כי טראמפ זעם בפני מקורביו על המהלך, אותו ראה כמיותר, וכי הוא גם מאשים את סשנס במשבר שגרם הצו הנשיאותי למניעת כניסתם של אזרחים משש מדינות מוסלמיות לארה"ב, אותו הקפיאו בתי משפט פדרליים פעם אחר פעם.

גם סשנס מאוכזב מהנשיא: לפי המקורבים, זמן קצר לפני יציאתו של טראמפ לביקור בן תשעה ימים במזרח התיכון ובאירופה בחודש שעבר אמר לו שר המשפטים כי הוא זקוק לחופש פעולה כדי למלא את תפקידו. סשנס גם הופתע לשמוע שטראמפ מינה את מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי להוביל כוח משימה ללחימה בבעיית ההתמכרות למשככי כאבים, מבלי להתייעץ קודם לכן בשר המשפטים.

בתוך כך, הלילה דווח כי ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי, אותו פיטר טראמפ בחודש מאי, ביקש מסשנס שלא ישאיר אותו לבד עם הנשיא. גורמים רשמיים במערכת אכיפת החוק אמרו כי קומי פנה לסשנס בפברואר, יום אחרי שטראמפ ביקש ממנו ביחידות לסגור את החקירה המתנהלת נגד יועצו לביטחון לאומי, מייקל פלין, שפוטר זמן קצר קודם לכן לאחר שהתגלה ששיקר בנוגע לקשריו עם רוסיה.

ג'יימס קומיצילום: MANDEL NGAN/אי־אף־פי

הגורמים הוסיפו כי קומי האמין כי שר המשפטים צריך להגן על הבולשת הפדרלית מהשפעת הבית הלבן. לדבריהם, ראש ה-FBI אמר לסשנס בשיחתם כי טראמפ ניהל איתו שיחות פרטיות באופן לא ראוי, אך סשנס השיב שאין באפשרותו להבטיח לו שהנשיא יימנע מלנסות ולשוחח איתו שוב. הגורמים הוסיפו כי ראש ה-FBI לשעבר חשף את דבר הפגישה בפני כמה מיועציו הקרובים אחרי פיטוריו.

מחר (חמישי) צפוי קומי להעיד בפני ועדת המודיעין של הסנאט. חברי הוועדה צפויים לתשאל את קומי על יחסים עם הנשיא טראמפ והסיבות שלו לשמור בסוד את בקשת הנשיא ממנו לסגור את חקירת פלין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ