שר המשפטים סשנס: הטענה ששיתפתי פעולה עם רוסיה היא שקר מתועב

בעדותו בסנאט אמש סירב סשנס להתייחס לשיחותיו עם טראמפ וטען כי העובדה שפסל עצמו מעיסוק בחקירת מעורבות רוסיה בבחירות אינה סותרת את המלצתו לפטר את ראש ה-FBI, שפיקח עליה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סשנס סעדותו בסנאט, אמש

שר המשפטים של ארה"ב ג'ף סשנס העיד אמש (שלישי) בשבועה בפני ועדת המודיעין של הסנאט בנוגע לקשריו עם גורמים בקרמלין ועל חלקו בפיטורי ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי.

בעדותו דבק סשנס בגרסת הבית הלבן לפיה בעיות שהתעוררו בפעילות ה–FBI היוו את העילה לפיטוריו של ראש הבולשת, אף שזמן קצר לאחר הפיטורים הצהיר הנשיא טראמפ בראיון טלוויזיוני כי החליט על הצעד על דעת עצמו, וללא קשר להמלצות שקיבל בנושא משר המשפטים וסגנו רוד רוזנשטיין.

לדברי סשנס, תפקודו של קומי במהלך הבחירות ואחריהן העידו על "חוסר משמעת" שפשתה בסוכנות הממשלתית, והוביל אותו למסקנה שיש צורך ב"התחלה חדשה". בדבריו התייחס שר המשפטים לטענות שעלו נגד קומי על התנהלותו בפרשת האימיילים של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון. עם זאת, הוא הודה כי לא שוחח עם קומי על ליקויים בביצועיו לפני שהמליץ לנשיא לפטרו. סגן יו"ר ועדת המודיעין, הדמוקרט מרק וורנר, תהה כיצד, בתור הממונה עליו, סשנס לא מצא לנכון להעלות את הטענות הללו בפני קומי לפני שפוטר. סשנס ענה ש"הוכן מזכר על ידי סגן שר המשפטים שהעריך את ביצועיו (של קומי), מצא בעיות קשות בהם, ואני הסכמתי עמו".

סשנס הודיע כי בחר לפסול עצמו מעיסוק בחקירת מעורבות רוסיה בבחירות כיוון שנהלי משרד המשפטים מחייבים זאת. לדבריו, הוא לא נחשף למידע מהחקירה מעבר לזה ששימש אותו כדי להחליט להרחיק את עצמו ממנה. כאשר נשאל מדוע המליץ לנשיא לפטר את קומי, על אף שפסל עצמו מעיסוק בחקירה עליה פיקח ראש ה–FBI, ענה סשנס כי הצעד לא סתר זאת. לדבריו, "המכתב ייצג את עמדתי כפי שגיבשתי אותה זמן מה קודם לכן". לדבריו, הרחקתו נוגעת רק לחקירה בודדת של הבולשת, אבל משרד המשפטים בראשותו מנהל אלפי חקירות.

בפתח דבריו התייחס סשנס לטענות לפיהן היו לו קשרים עם גורמים רוסיים במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ, או שידע על קיומם של קשרים כאלו בקרב חברי המטה. לדבריו, הניסיונות לטעון כך הם "שקר גס ומתועב".

שר המשפטים התייחס בעדותו גם לדבריו של קומי, לפיהם הוא לא התייחס לבקשתו למנוע מהנשיא טראמפ להיפגש עמו ביחידות. שר המשפטים טען כי לא התעלם מהבקשה, אלא דן עמו בנהלי ההתקשרות בין הבית הלבן והבולשת. לדבריו, אין פגם בפגישות של נשיא עם ראש ה-FBI, כל עוד הם אינם דנים בחקירות מתנהלות.

טראמפ הודיע לפני מספר ימים כי הוא מוכן להעיד על שיחותיו עם ראש ה-FBI המפוטר, אולם לא פירט היכן ומתי יסכים לעשות זאת. לאחר העדות של קומי בסנאט בשבוע שעבר כינה אותו הנשיא "שקרן" ו"מדליפן", והכחיש כי אמר לו את הדברים שייחס לו.

סשנס סירב לענות לשאלה אם שוחח ישירות עם טראמפ על פרטי החקירה, בטענה שבכך יפר את נהלי משרד המשפטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ