אחרי 36 שנה בכלא: גבר מלואיזיאנה זוכה מאשמת רצח ויצא לחופשי

ג'ון פלויד נעצר ב-1981 והורשע כשנה לאחר מכן ברצח עורך מקומון. בהמשך טען כי הודה באשמה תחת אלימות של החוקרים. השופטת שפסקה כי הוא זכאי: אין אף חבר מושבעים שימצא אותו אשם"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

גבר שריצה 36 שנה בכלא בגין רצח שוחרר אתמול (חמישי) לחופשי בניו אורלינס אחרי שנפסק כי הוא לא אשם. דרכו של האיש, ג'ון פלויד, אל מחוץ לכותלי הכלא החלה לפני כמה חודשים, אז שופטת אמריקאית, שרה ונס, פסקה כי אף חבר מושבעים לא ימצא את פלויד אשם ברצח שאירע בנובמבר 1980.

פלויד נעצר ב-1981 בחשד שדקר למוות את וויליאם היינס עורך מקומון בניו אורלינס וב-1982 הורשע ברצח מדרגה שנייה. עד היום הוא ריצה את עונשו בבית כלא בלואיזיאנה הנתון לאבטחה מחמירה ביותר ושבו מרצים בעיקר גברים תחת עונשי מאסר עולם ללא אפשרות לקבל חנינה.

פלויד בבית משפט בניו אורלינס, אתמול

בעקבות פסיקתה לזכות את פלויד הורתה השופטת ונס לתובעים לבחור אם להעמיד את פלויד למשפט חוזר או לשחרר אותו בתוך 120 ימים. התובעים הסכימו לשחרר את פלויד אך ערערו על פסיקתה לבטל את הרשעתו בגין רצח ואת עונש מאסר העולם שקיבל.

פלויד השתחרר כשהוא לבוש בחולצה עליה כתוב "צדק". "החולצה הזאת מדברת בפני עצמה, מעולם לא איבדתי תקווה וידעתי שיום אחד זה יגיע", אמר פלויד בתום שימוע קצר בבית משפט בניו אורלינס.

פלויד אומנם הודה שהרג את היינס וגבר נוסף, איש עסקים בשם רודני רובינסון, שלושה ימים לאחר מכן בנסיבות דומות. אולם השופטת טוענת כי ראיה חדשה תומכת בטענתו של פלויד כי המשטרה הכתה אותו כדי שיודה באשמה. ונס הוסיפה כי הרשעתו של פלויד התבססה אך ורק על הצהרתו לחוקרי המשטרה, שלא מצאו אף ראיה או עדות הקושרת את פלויד לזירת הפשע.

פלויד, בן 67 כיום, היה בן 32 כאשר היינס ורובינסון, שניהם הומואים, נדקרו למוות אחרי שבילו וקיימו יחסי מין עם הרוצח שלהם. הוא נעצר ב-1981 בבר מקומי אחרי שהחוקרים שעצרו אותו קנו לו בין חמש לשש כוסות בירה. לדבריו, אחד מהם היכה אותו במהלך החקירה משום שהכחיש כי היה מעורב במעשי הרצח. ב-1982 זיכה אותו שופט מרצח רובינסון אולם הרשיע אותו ברצח השני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ