חודש לפני הבחירות, קושנר קיבל הלוואה מבנק שהיה חשוד בהלבנת הון לרוסיה

לפי הפרסום בוושינגטון פוסט, קושנר קיבל באוקטובר 285 מיליון דולר מדויטשה בנק, ולא דיווח על ההלוואה. העסקה עלולה להיות חלק מבדיקת החוקר המיוחד מולר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קושנר בוושינגטון, בשבוע שעבר
קושנר בוושינגטון, בשבוע שעברצילום: NICHOLAS KAMM/אי־אף־פי

ג'ארד קושנר, יועצו וחתנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, קיבל חודש לפני הבחירות הלוואה של 285 מיליון דולר מדויטשה בנק, שהיה אז תחת חקירה על שאפשר לרוסיה לבצע הלבנת הון, כך דיווח היום (שני) הוושיגנטון פוסט. ההלוואה היתה חלק מעסקת מימון מחדש של בניין בטיימס סקוור במנהטן, וקושנר לא הצהיר עליה בפני ועדת האתיקה. לפי הפרסום, הקשר של קושנר לתאגיד עלול להיבדק על ידי החוקר המיוחד רוברט מולר, שמונה לחקור את התערבות רוסיה בבחירות.

הבית הלבן מסר בתגובה כי קושנר "יפסול עצמו מעיסוק בכל עניין שדויטשה בנק הוא צד בו". מטעם עורך דינו של קושנר נמסר כי הוא לא היה מחוייב לחשוף את הלוואה על פי חוק.

העסקה, שהושגה באוקטובר, משקפת את הקושי של קושנר לאזן בין תפקידו כמנכ"ל חברת נדל"ן ליועץ בכיר לטראמפ. העיתון דיווח בחודש שעבר כי קושנר נתון בחקירה בגלל פגישות נפרדות עם שגריר רוסיה לארה"ב סרגיי קיסליאק, עם הבנקאי הרוסי סרגיי גורקוב ועם ראש ונשאקונומבנק.

קושנר קנה ארבע קומות בבניין מלב לבייב באוקטובר 2015 עבור 296 מיליון דולר. בזכות הלוואות נוספות שקיבל, הוא הרוויח מעסקת המימון עם דויטשה בנק שנה לאחר מכן 74 מיליון דולר. לפי מסמכי העסקה שהגיעו לוושינגטון פוסט, הערבים להלוואה הם קושנר ואחיו ג'ושואה, בערבות המכונה "ילד רע" (bad boy guaranty), שם המרמז על הפעולות הבעייתיות שאם יעשה הלווה הוא יהיה אחראי על החוב, בהן הונאה והכרזה על פשיטת רגל מרצון. "הדרך להסתכל על זה היא שאם אתה לא עושה שום דבר רע – אין לך מה לדאוג", הסביר עורך הדין ג'יימס שוורץ המתמחה בנדל"ן והוסיף "אם אתה עושה משהו מושחת, יש סיבה לדאגה".

הלוואות דויטשה בנק לטראמפ ומשפחתו כבר היו נתונות בבדיקה. הבנק הוא המלווה הגדול ביותר של טראמפ, שסיפק לו מימון גם כששאר הבנקים סירבו בגלל הסיכון. בשנה שעברה החברות של טראמפ היו בחובות של 364 מיליון דולר לבנק.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ